5 کار که برای سیستم های ویندوز 7 (به زودی منسوخ شده) باید انجام دهید

نویسنده : الناز بسنده - چهارشنبه 25 تیر 1399 در ساعت 02:02:51

ویندوز 7

مایکروسافت به صورت رسمی اعلام کرد. در ماه ژانویه آینده چرخه عمر سیستم عامل ویندوز 7 به پایان خواهد رسید. این به این معنی نیست که دستگاه های قدیمی شما در اول ژانویه دیگر روشن نخواهد شد بلکه به روز رسانی جدید سیستم عامل برای آسیب پذیری های جدید دیگر ارائه نخواهند شد.

ویندوز 7

 

این اعلامیه به این معنی است که، یکی از هر سه رایانه ای که از سیستم عامل ویندوز استفاده می کند، ظرف چند ماه آینده از نظر تکنولوژیکی منسوخ شده است.

طبق گفته Netmarketshare، دستگاه های ویندوز 7، 36.52 درصد از سهم سیستم ها بازار را دارند، که به آرامی پشت ویندوز 10 با 43.62 درصد قرار دارد. فراموش نکنید که هنوز دستگاه هایی وجود دارند که ویندوز 8.1 (4.76٪) و ویندوز XP (3.72٪) بر روی آنها وجود دارد.

مشکل این نیست که دستگاه شما متوقف خواهد شد. مسئله اصلی این است که سیستم شما تبدیل به یک هدف راحت برای نرم افزارهای مخرب و آسیب پذیری های جدید خواهد شد که به این معنی است که شما در معرض خطر از دست دادن اموال دیجیتال خود هستید. مسئله دوم این است که دستگاه شما با احتمال بیشتری آلوده شده و یا مورد سوءاستفاده قرار خواهد گرفت و می تواند عامل ویروسی را به سیستم های دیگر در اینترنت منتقل کند.

زمان بازرسی سیستم ها فرا رسیده است

با توجه به این سهم بازار جهانی، شانس زیادی وجود دارد که برخی از دستگاه های ویندوز 7 هنوز در اطراف شما وجود داشته باشد. شما ممکن است از آنچه پیدا می کنید شگفت زده شوید – مطمئن بودم.

باز هم، داشتن این دستگاه های پچ نشده در شبکه خانگی مانند نصب یک یادداشت بر پشت پیراهن است که در آن گفته شده “به من حمله کنید”. تعداد زیادی از مجرمان سایبری وجود دارند که به طور خاص دستگاه های ویندوز 7 را مورد سواستفاده قرار داده و بدافزارها را برای این سیستم ها می سازند. اگر آسیب پذیری روز صفر در آینده برای این ویندوز ها پیدا شود، متاسفانه زمان بیشتری برای مجرمان سایبری وجود خواهد داشت تا جستجوی کاملی انجام داده و آسیب پذیری های بیشتری بر روی سیستم ها پیدا نمایند. و مایکروسافت دیگر به روز رسانی برای مقابله با این موارد ارائه نخواهد کرد.

وقت آن است که شما انتخاب کنید – چه کاری انجام خواهید داد؟

 

ویندوز 7

مایکروسافت به فکر شما است

مایکروسافت به آرامی به کاربران ویندوز 7 خود یاد آوردی می کند که پایان عمر این محصول نزدیک است … و باید آماده شوند. به طور خاص، آنها باید آماده باشند تا مقدار کمی پول خرج نمایند تا سیستم عامل خود را به سیستم عامل جدید ویندوز 10 ارتقا دهند یا به سادگی یک کامپیوتر کاملا جدید خریداری کنند.

 

پنج گزینه، دو انتخاب

فارق از طرح مایکروسافت، به نظر می رسد که صاحبان دستگاه های ویندوز 7 پنج گزینه پیش روی خود دارند:

  1. هیچ کاری انجام ندهید – این کار عملی است، اما انتخابی است که توصیه نمی شود. با این انتخاب احتمالا دارایی دیجیتال خود را به طور پیش فرض از دست خواهید داد.
  2. از همه چیز پشتیبان تهیه کنید – پیش از انجام هر کاری، از اطلاعات مهم پشتیبان تهیه کنید – ترجیحا بر روی هارد دیسکی که به طور دائم به دستگاه متصل نیست. شما باید بدون در نظر گرفتن نوع دستگاه و یا سیستم عامل این کار را به صورت دوره ای انجام دهید.
  3. لینوکس را امتحان کنید – اگر با جایگزین های رایگان محصولات مایکروسافت مانند LibreOffice آشنا هستید، می توانید این رایانه های قدیمی را بر روی لینوکس اجرا کنید. برخی گزینه های جالب، کاربر پسند مانند Ubuntu و Mint نیز وجود دارد.
  4. ارتقا به ویندوز 10 – اگر شما یک دستگاه نسبتا جدید داشته باشید، می توانید با پرداخت مبلغی سیستم را به ویندوز 10 ارتقاء دهید.
  5. دستگاه را دور اندازید و یک دستگاه جدید خریداری کنید – هنگامی که بحث لپ تاپ جدید مطرح می شود، شما سه انتخاب عمده دارید – یک سیستم ویندوزی، یک سیستم Mac از شرکت Apple یا یک Chromebook. سیستم های مکینتاش بالاترین قیمت را خواهند داشت و یک Chromebook بیشتر شما را به محیط گوگل محدود خواهد کرد. ویندوز در محدوده میانی از نظر قیمت و امکانات قرار دارد.

در نهایت انتخاب با شما است. اما تا زمانی که به این گزینه ها  فکر می کنید حتما گزینه 2 را انجام دهید.

لینک خبر: https://blog.avira.com

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاههای شما

لطفا برای ما پیام بگذارید

در حال حاظر کارشناس افلاین میباشد برای ما ایمیل ارسال نمایید

سوالی دارید ؟ ما دوست داریم به شما کمک کنیم .

برای ورود به گفتگو کلیک نمایید