5 نکته برتر که به حفظ حریم خصوصی شما و جلوگیری از سرقت هویت کمک خواهد کرد

نویسنده : الناز بسنده - سه شنبه 17 تیر 1399 در ساعت 03:11:51

حریم خصوصی

امروزه امنیت آنلاین و حریم خصوصی موضوعات بسیار مهمی هستند. اغلب احساس می کنید که مقابل شرکت هایی مانند گوگل و فیس بوک ناتوان هستید. ویجت ها، ورود به سیستم و کوکی ها همه جا هستند، جمع آوری همه چیز در مورد شما کاملا امکان پذیر است. بسیاری از مردم احساس می کنند که در حال جنگیدن در یک مبارزه از پیش شکست خورده هستند – تعداد زیادی تسلیم شده اند. اگر شما هم چنین احساسی دارید، ما خبر خوبی برای شما داریم: برای اطمینان از حفظ حریم خصوصی خود، می توانید کارهای آسانی انجام دهید – ما به شما نشان خواهیم داد!

همیشه به یاد داشته باشید: حفظ حریم خصوصی یک انتخاب است – و لازم نیست که سخت باشد. در ادامه بعضی از این موارد را بررسی خواهیم کرد.

راهنمای اول: فیسبوک

حریم خصوصی

فیس بوک بزرگ است . در همه جا حضور دارد و داده های شما را نه تنها در صورتی که با حساب کاربری خود وارد سیستم شوید، بلکه هنگامی که شما با صفحات مختلف با شمارنده های اجتماعی بازدید می کنید، جمع آوری می کند. همچنین یک واقعیت اثبات شده وجود دارد که فیس بوک در زمانی که پای منافع شخصی در میان باشد برای حفط حریم شخصی شما ارزشی قائل نمی شود. مواردی وجود دارد که می توانید انجام دهید: مواردی را که فیس بوک مجاز به جمع آوری در مورد شما است را به حداقل برسانید، ردیابی را غیرفعال کنید و از اینکه تنظیمات حریم خصوصی فیس بوک خود را تحت کنترل دارید مطمئن شوید.

راهنمای دوم: گوگل

حریم خصوصی

همانند فیس بوک، گوگل هر حرکت شما را دنبال می کند. شما از گوگل به عنوان موتور جستجو استفاده می کنید؟ این موجب صرفه جویی در جستجو و کلیک شما می شود. شما از Google Maps استفاده می کنید؟ سپس گوگل دقیقا می داند که کجا بوده اید و اجازه دهید یوتیوب و اندروید را فراموش نکنیم! خوشبختانه گوگل خودش ابزارهای بسیاری برای کمک به شما برای اطمینان از اینکه حداقل می توانید برخی از حریم خصوصی خود را حفظ کنید، در اختیار شما قرار می دهد. تمام کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید که از آنها به درستی استفاده می کنید – بنابراین به تنظیمات حریم خصوصی خود بروید و نگاهی دقیق تر داشته باشید.

راهنمای سوم: الکسا از شرکت آمازون

حریم خصوصی

یک ثانیه صبر کنید، چرا Alexa آمازون در این لیست است؟ دستیار دیجیتال بسیار مفید است! در حالی که این ممکن است درست باشد، شما در صورت اجازه دادن به آن هرگز تنها نخواهید بود. هرگز. به همه چیزهایی که می گویید گوش فرا می دهد، تا اگر تصمیم گرفتید نام آن را صدا کنید، همیشه آماده عمل باشد. اما این همه موضوع نیست – هنگامی که شما تصمیم به استفاده از خدمات آن گرفتید، همه مکالمات شما با خودش را ثبت می کند. در حالی که کار زیادی وجود ندارد که بتوانید از این مورد جلوگیری نمایید، اما همیشه می توانید تنظیمات حریم خصوصی خود را در صفحه آمازون سخت تر کنید و مطمئن شوید که مکالمه های حساس را در یک اتاق انجام می دهید که به صورت پیش فرض کسی یا چیزی به آن گوش نمی دهد.

راهنمای چهارم: مدیریت حساب های آنلاین

حریم خصوصی

همیشه شرکت های فن آوری بزرگ نیستند که کار را برای شما سخت می کنند- گاهی اوقات خودتان بدترین دشمن خود هستید. آیا تا به حال از خودتان سوال کرده اید که رمزهای عبورتان چقدر امن هستند – به ویژه حساب های آنلاین حساس خود ؟ در یک دوره زمانی که نقض های داده ها تقریبا روزانه رخ می دهند، باید حتما اطمینان حاصل کنید که تمام پایگاه های خود را پوشش داده اید. اگر شما نیاز به کمک دارید، آن را دریافت کنید: چه به صورت یک VPN باشد، یک مدیر رمز عبور یا یک نرم افزار به روز رسانی – ابزارهای زیادی وجود دارد که کارهایی را که نمی توانید انجام دهید یا وقت انجام آنها را ندارید برای شما انجام می دهند.

راهنمای پنجم: به یک شرکت امنیتی مستقل اعتماد کنید

بسیاری از شرکت های امنیتی شناخته شده دارای روابط نزدیک با دولت هستند. بسیاری از شرکت های دیگر بی سر و صدا اطلاعات شما را جمع آوری می کنند و به ثالث می فروشند. اما نه همه شرکت ها. ما توصیه می کنیم از یک شرکت مستقل بدون ارتباط رسمی (یا غیررسمی) با دولت یا شرکت های بزرگ تجاری، استفاده نمایید.

لینک خبر: https://blog.avira.com

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاههای شما

لطفا برای ما پیام بگذارید

در حال حاظر کارشناس افلاین میباشد برای ما ایمیل ارسال نمایید

سوالی دارید ؟ ما دوست داریم به شما کمک کنیم .

برای ورود به گفتگو کلیک نمایید