4 نگرانی نسل جدید در رابطه با امنیت سایبری

نویسنده : الناز بسنده - شنبه 10 اسفند 1398 در ساعت 07:08:15

وقتی که بحث امنیت سایبری پیش می آید، نسل جدید کاملا متفاوت هستند. آنها باهوش تر از نسلهای گذشته خود هستند، اما تحقیقات مختلف نشان می دهند که آنها کمتر درباره مورد هدف قرار گرفتن هک و یا نفوذ نگران می شوند.

آیا این به این معنی است که نسل جدید به امنیت سایبری اهمیت نمی دهند یا اینکه آنها در معرض خطر بیشتری در نیروی کار هستند؟ بعضی از مقالات ممکن است شما را به این باور برساند، اما در حقیقت، نسل جدید فقط یک دیدگاه متفاوت و اولویت های متفاوت دارند.

چرا نسل جدید امنیت سایبری را متفاوت می بینند

اولا، بیایید در نظر بگیریم که چرا نسل جدید امنیت شبکه را متفاوت می بیند:

  • رشد با تکنولوژی. نسل جدید با تکنولوژی رشد کرده و هم زمان با اولین سیستم عامل های رسانه ای اجتماعی در حال رشد بوده اند. فناوری برای آنها تازه نیست و به این دلیل که آنها زمان بیشتری با آن تعامل داشته اند، عموما آشنایی بیشتری با انواع تهدیدات و مراقبت از خود در برابر آنها دارند.
  • تجربه کسب و کار کمتر. نسل جدید همچنین دارای تجارب کسب و کار کمتر و تجربه شخصی بیشتری با تکنولوژی هستند. بر این اساس، دیدگاه های آنها به یک دیدگاه شخصی تر، اولویت بندی تلاش های فردی در برابر تغییرات در سازمان رسیده است.
  • عوامل ثانویه و فرهنگی. بخش دیگری از این تقسیم بندی، این است که نسل جدید علاقه ای به امنیت سایبری ندارند؛ تنها 7 درصد از افراد در امنیت سایبری زیر 29 سال هستند، که بخشی از آن به علت آن است که آنها معتقدند آموزش های متمرکز بر امنیت سایبری برای ورود به این زمینه ضروری است. همچنین ممکن است به علت عوامل دیگر مانند ارزش ها و باورهای مختلف باشد.

نگرانی های اصلی

بنابراین مهمترین نگرانی هایی که آنها در مورد امنیت سایبری دارند چیست؟

  1. امنیت ارائه دهندگان سرویس ابری. امنیت ابر در حال تبدیل شدن به مساله ای مهم تر و پیچیده تر شده است، زیرا بیشتر سیستم های فن آوری و خدمات به نوعی از طریق “ابر” ارائه می شوند. بر این اساس، نسل جدید شروع به اولویت قائل شدن برای امنیت ابر در برابر امنیت داخلی شده اند؛ به عبارت دیگر، نسل جدید به جای تلاش برای تکمیل وسایل شخصی و یا شبکه های کاری خود، ترجیح می دهند با ارائه دهندگان سرویس های ابری بهتر کار کنند. آنها در حال تحقیق بیشتر در زمینه امنیت ابر برای بهبود درک خود هستند، و آنها در مورد سیستم عامل هایی که در نهایت از آن استفاده خواهند کرد آگاه تر هستند.
  2. رمزهای شخصی و مدیریت حساب. نسل جدید همچنین بیشتر بر تلاش های عملی برای بهبود امنیت تمرکز می کنند، مانند انتخاب کلمات عبور قوی و مدیریت دقیق حساب های خود. آنها به مراتب کمتر از نسل های قدیمشان نگران هستند، اما گام های بیشتری برای جلوگیری از هک و تهدید بر می دارند؛ به عنوان مثال، 4 درصد از آنها از 3 تا 5 کلمه عبور متمایز برای حساب هایشان استفاده می کنند، و آنها نسلی است که بیش از 40.4 درصد از آنها از احراز هویت دو عامله استفاده می کنند.
  3. آگاهی و آموزش تهدیدات کنونی. در مقایسه با نسل های قدیمی، نسل جدید بیشتر از تهدیدات مختلف آگاه هستند و قادر به تشخیص بین سطوح مختلف تهدیدات آنلاین هستند. به عنوان مثال، آنها در مورد پیش بینی حمله سایبرنتی بانکداری آنلاین، با بیبی بومر (نام دوره ای که افراد در آن بین سال های 1940-1964 میلادی به دنیا آمده اند) تقریبا برابر هستند، حدود 19 درصد از بیبی بومرها و 14 درصد از نسل جدید اعتقاد دارند که بانک آنها می تواند مورد نفوذ قرار بگیرد. اما نسل ها در رسانه های اجتماعی جدا شده اند، جایی که 63 درصد از بیبی بومرها فکر می کنند رسانه های اجتماعی به خصوص برای حمله سایبری آسیب پذیر هستند، در مقایسه با 45 درصد از نسل جدید. نسل جدید ترجیح می دهند در مورد تهدیدات فعلی دانش خود را افزایش دهند، نه آنکه به صورت کورکورانه کار کنند، و به همین دلیل بیشتر به دنبال آموزش و تربیت هستند.
  4. اعتماد خارجی. در نهایت، نسل جدید اعتماد بیشتری نسبت به سازمان های خارجی دارند و به برندهای بزرگ که برای خود شهرتی ایجاد کرده اند، اعتماد می کنند. این باعث می شود که آنها کمتر نگران و کمتر فعال شوند، هنگامی که نقضی اعلام شد، و آنها را بیشتر به تکیه بر فروشندگان خارجی برای حل نگرانی های امنیتی داخلی معطوف می کند. از همه موارد در این لیست، این مبهم ترین نظر در خصوص ارزش است؛ از یک سو این اعتماد به آنها اجازه می دهد تا بر موارد فزاینده امنیتی نظیر عادت های شخصی و آموزش و پرورش تمرکز کنند، اما از سوی دیگر اعتماد ممکن است بی اساس باشد.

پس نسل جدید وقتی که صحبت در مورد امنیت سایبری پیش می آید، دیدگاه درستی دارد؟ مزایای مشخصی برای اولویت دادن این چشم اندازها وجود دارد، نه صرف پول بیشتر در مورد فناوری اطلاعات و یا نگرانی در مورد قابلیت هک. علاوه بر این، به نظر می رسد نسل جدید آگاهی بیشتری نسبت به ماهیت امنیت سایبری و ریسک های دیجیتالی که شرکت ها با آن روبرو هستند، دارند.

دشوار است بگویم که آیا این دیدگاه واقعا “عالی” است، اما قطعا فرهنگ ما را تغییر می دهد. اگر ما قصد داریم که این رشته به ظاهر بی پایان از نقض ها را فتح کنیم و محیط حرفه ای ایجاد کنیم که در آن امنیت سایبری بیشتر از یک تضمین است، ما باید همه دیدگاه ها را بررسی کنیم و با هم کار کنیم تا سیستم های دفاع جدیدی ایجاد کنیم.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاههای شما

لطفا برای ما پیام بگذارید

در حال حاظر کارشناس افلاین میباشد برای ما ایمیل ارسال نمایید

سوالی دارید ؟ ما دوست داریم به شما کمک کنیم .

برای ورود به گفتگو کلیک نمایید