چگونه از گوشی های هوشمند خود در برابر هکرها محافظت نمایید

نویسنده : الناز بسنده - چهارشنبه 1 بهمن 1399 در ساعت 00:22:25

محافظت گوشی هوشمند

اگر چه امروزه نمی توانیم بدون گوشی های هوشمندمان کار کنیم، اما باید بسیار مراقب باشیم، زیرا می توانند بسیار آسیب پذیر تر از آنچه فکر می کنیم باشند. هک کردن دیگر فقط یک موضوع جالب برای هالیوود یا حتی تهدیدی برای شرکت های بزرگ و شرکت های چند ملیتی نیست.

با توجه به گنجینه اطلاعاتی که همه ما در تلفنهایمان حمل می کنیم، چه به صورت محلی یا بر روی ابر، هرکسی میتواند قربانی یک جنایتکار سایبری برای اهدافی مانند: سرقت اسرار یا نصب ویروس ها در تلفن ها که باعث کلیک های خودکار بر روی آگهی ها از طریق مرورگرها (برای افزایش سود سرمایه گذار) شود، یا گوشی های هوشمند را عضوی از یک بات نت می کنند، یا حتی آن را به یک ATM واقعی تبدیل می کنند. برخی از نوآوری ها قطعا کار را برای این نوع از کلاهبرداری ها سخت تر کرده است (به عنوان مثال احراز هویت دو عاملی)، اما همیشه راهی برای ایجاد آسیب است، بنابراین اگر می خواهید از ورود آنها جلوگیری کنید، بهتر است دشمن خود را بشناسید و بدانید کجا پنهان می شوند. در اینجا چند راهنمایی برای حفظ هویت شما وجود دارد.

از Wi-Fi های عمومی دوری کنید

ممکن است متوجه نباشید، اما شبکه های بی سیم در مکان های عمومی هدف خوبی برای هکرها هستند. با داشتن مهارت و تجهیزات مناسب، یک جنایتکار می تواند دقیقا همان چیزی را که شما در حال انجام دادن آن هستید به صورت آنلاین ببیند. این موارد می تواند شامل ایمیل های ارسالی شما، اطلاعات ورود به سیستم شما در رسانه های اجتماعی و حتی اطلاعات مالی شما باشد. با این وجود، هنگامی که شما در نزدیکی یک شبکه عمومی قرار دارید، یک راه آسان برای محافظت از خود در برابر آسیب پذیری ها دارید: از آن استفاده نکنید. اگر شما مجبور به اتصال هستید، بهترین راه برای انجام این کار اتصال از طریق یک VPN مانند Avira Phantom VPN است که فعالیت های شما را رمزگذاری می کند. شبکه های خصوصی که کار آنها پنهان کردن بسته های ترافیکی است، تقریبا جاسوسی از شما را غیر ممکن می کنند.

دستگاه های خود را به روز نگه دارید

یکی از ساده ترین راه های محافظت از تلفن همراه خود در برابر حملات ناخواسته، اطمینان از به روز بودن آن است. همیشه تلفن خود را با آخرین سیستم عامل به روز کنید زیرا به روز رسانی ها به طور خاص طراحی شده اند تا راه هایی را که هکرها برای سوء استفاده از دستگاه کشف کرده اند، از جمله اشکالات، آسیب پذیری ها و حملات روز صفر مسدود نمایند. به عنوان مثال، گوگل به طور منظم تکه های امنیتی را منتشر می کند، همانطور که اپل با “به روز رسانی های جزئی” آنها را برای سیستم عامل iOS نیز ارائه می کند. ارزش واقعی این به روزرسانی ها بیشتر از ارائه گرافیک بهتر یا چند emoji بیشتر است، هدف اصلی آنها محافظت موثرتر از دستگاه ها می باشد.

هرگونه هرزنامه ای را نادیده بگیرید

ایمیل های ناخواسته یک تاکتیک مورد علاقه در میان جنایتکاران سایبری است، که شامل پیغام های مشکوک، درخواست های رمز عبور و پیوست های جعلی است که وقتی روی آنها کلیک می کنید گوشی خود را در معرض یک تهدید قرار می دهید. راه حل؟ آسان است. ایمیل های فرستاده شده توسط افراد ناشناس را پیگیری نکنید و اگر نام و یا نام خانوادگی را شناسایی کردید بهتر است قبل از فشار دادن دکمه های بیشتر، نگاه دقیق تری به باقی موارد داشته باشید. به یاد داشته باشید که هیچ بانک یا موسسه اعتباری از شما نمی خواهد اطلاعات شخصی خود را ارائه کنید.

همچنین راهکارهای راهبردی سریعی برای تشخیص جعلی بودن ایمیل وجود دارد. شماره یک: آدرس فرستنده را باز کنید و نام و نام خانوادگی نشان داده شده را با آدرس ایمیل اصلی بررسی کرده و از تطابق آنها اطمینان حاصل نمایید. شماره دو: ماوس خود را بر روی لینک ارسال شده نگه دارید و مشاهده نمایید که لینک واقعا شما را به سایت اعلام شده (پیام بانک، آژانس، و غیره) هدایت خواهد کرد یا خیر.

از احراز هویت دو عاملی استفاده کنید

تمام وبسایت ها و برنامه های اصلی اکنون از احراز هویت دو عاملی پشتیبانی می کنند. فرآیند کاری آن بدین گونه است که زمانی که شما به یک حساب کاربری از یک دستگاه جدید دسترسی دارید، به صورت تصادفی، یا در فواصل منظم، در همان زمان و یا زمانی که سیستم تصمیم بگیرد یک کد موقت یه یک تلفن ثبت شده ارسال می شود و پس از وارد نمودن کد اجازه دسترسی داده می شود. بنابراین، هنگامی که شما به یک حساب رسانه اجتماعی یا سایر سرویس ها دسترسی پیدا کردید، ممکن است این روند برایتان خسته کننده بشود، اما سطح حفاظت شما را افزایش می دهد، زیرا اگر یک شخص ثالث سعی کند به یک حساب کاربری دیگر دسترسی داشته باشد، کد ارسال شده توسط پیام متنی دیگر برای او قابل دسترس نخواهد بود.

تنها برنامه های رسمی را نصب نمایید.

یکی دیگر از راه های ساده برای دسترسی هکرها به گوشی های هوشمند این است که کد برخی برنامه های معروف را اصلاح می کنند و کدهای خود را که حاوی ویروس ها، بدافزار و غیره می باشد در داخل آن پنهان می کنند. تنها یک راه برای به حداقل رساندن این خطر وجود دارد و راهکار آن دانلود برنامه های میزبانی شده توسط فروشگاه های اصلی و جلوگیری از نصب از منابع دیگر است. ما می دانیم که وسوسه قوی است، مخصوصا در دنیای اندرویدی که APK ها برای نصب آسان وجود دارند، حتی در حالت دستی (شما فقط بر روی پوشه ای که در آن ذخیره شده اند کلیک می کنید)، به همین دلیل هکرها سعی می کنند برنامه های جعلی مانند WhatsApp Premium و Facebook Premium ، را ایجاد نمایند.

هنگامی که گوشی هوشمند خود را می فروشید تمامی اطلاعات آن را پاک کنید

 بعضی افراد دستگاه های تلفن همراه را خریداری می کنند تا فقط سرنخ هایی را که توسط صاحبان قبلی آنها به جا مانده است را جستجو کنند. اگر اطلاعات به اندازه کافی بر روی گوشی باقی بماند، مالک جدید می تواند با نوعی از مهندسی اجتماعی نام کاربری و رمز عبور صاحب قبلی را شناسایی کند. با آن اطلاعات چه کاری می توانند انجام دهند؟ خوب، آنها می توانند عکس ها و فیلم ها شخصی را ارسال نمایند، شاید حتی تقلبی، و سپس تقاضای باج نمایند تا عکس های بیشتری را ارسال نکنند.

پس قبل از خلاص شدن از گوشی هوشمند خود، از پاک شدن محتویات چند رسانه ای و حساب ها اطمینان حاصل کنید و سپس شاید برنامه ای مانند Check Phone را نصب نمایید تا از پاک بودن تمامی اطلاعات داخلی مطمئن شوید.

لینک خبر: https://blog.avira.com

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاههای شما

لطفا برای ما پیام بگذارید

در حال حاظر کارشناس افلاین میباشد برای ما ایمیل ارسال نمایید

سوالی دارید ؟ ما دوست داریم به شما کمک کنیم .

برای ورود به گفتگو کلیک نمایید