هکرها دستگاهی ساخته اند که می تواند در هر اتاقی را در 140،000 هتل باز کند

نویسنده : الناز بسنده - چهارشنبه 20 فروردین 1399 در ساعت 06:25:18

گروهی از محققان که برای شرکت امنیتی و حفظ حریم خصوصی فنلاندی F-Secure کار می کنند، پانزده سال گذشته را تلاش کرده اند تا یک معما را حل کنند. در حال حاضر به نظر می رسد به طوری جالب توجه ای آن را انجام داده اند.

همه این موارد با یک لپ تاپ سرقت شده، آغاز شده است. این لپ تاپ متعلق به دوست Tomi Tuominen از اعضای F-Secure بود، و هیچ کس تا به حال نفهمیده که چگونه سرقت شده است. گزارش های ورود به سیستم هتل نشان می داد که تنها کارکنان هتل درب را باز کردند.

Tuominen متقاعد شد که شخص دیگری دسترسی داشته باشد – و این که او با بهره برداری از آسیب پذیری در قفل الکترونیکی انجام داده است. او و همکارانش، Timo Hirvonen ، صبورانه به این مساله رسیدگی کرده اند.

Tuominen و Hirvonen با صرف حدود 300 دلار یک کدگذار الکترونیکی را ساختند. این دستگاه می تواند با شناسایی یک “کد اصلی” هتل در 20 حدس یا کمتر و با تجزیه و تحلیل داده ها در یک کارت که قبلا استفاده شده رمز را بشکند. کل پروسه حدود یک دقیقه طول می کشد.

این حمله فقط بر روی قفلهای یک سازنده خاص کار می کند، اما این قفل ها در سراسر جهان استفاده می شود. Tuominen به Wired گفته است که برآورد کرده است که قفل ها در حدود 140،000 هتل در 160 کشور مختلف نصب شده اند. بر اساس برآورد خود، به این معنی است که میلیون ها اتاق هتل وجود دارد که “کلید اصلی” آنها می تواند باز شود.

سازنده قفل های آسیب پذیر، ادعا می کنند که رقم واقعی احتمالا بین 500،000 تا یک میلیون است. مطمئنا هر چه این عدد کمتر باشد بهتر است، اما تعداد آنها به وضوح اطمینان بخش نیست.

این اولین بار نیست که یک محقق چنین دستگاهی را ساخته است. در سال 2012، Cody Brocious حمله ای مشابه را به Andry Greenberg در  Forbes نشان داد. در آن زمان، دستگاه Brocious که 50 دلار هزینه آن شده بود، می توانست میلیون ها در اتاق هتل را نیز باز کند.

 

منبع: www.forbes.com

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاههای شما

لطفا برای ما پیام بگذارید

در حال حاظر کارشناس افلاین میباشد برای ما ایمیل ارسال نمایید

سوالی دارید ؟ ما دوست داریم به شما کمک کنیم .

برای ورود به گفتگو کلیک نمایید