هرزنامه ایمیل در دو سال به بیشترین میزان رسیده است

نویسنده : الناز بسنده - سه شنبه 17 تیر 1399 در ساعت 04:11:44

email spam

در واقع، آخرین گزارش ماهانه سیمانتک نشان می دهد که سطح هرزنامه در ماه جولای به میزان دو ساله رسیده است. سیمانتک خاطرنشان کرد که هم اکنون تقریبا 55 درصد از کل ایمیلی که ماه گذشته ارسال شده ، هرزنامه بوده است. این یک نشانه شوم است، زیرا بسیاری از این ایمیل ها فقط به دنبال فروش لباس به شما یا معرفی شما به واحدهای واجد شرایط در منطقه شما نیستند.

بسیاری از آنها با هدف مخرب ارسال می شوند، یا شما را فریب می دهند که یک فایل ضمیمه آلوده را باز کنید یا از طریق وب سایت فیشینگ با امید به سرقت گذرواژه ها یا جزئیات کارت اعتباری، از طریق آن کلیک کنید. طبق گفته سیمانتک، در هر 359 ایمیل یک ایمیل مخرب وجود دارد.

این میزان حتی در سازمان هایی که بین 251 تا 500 نفر پرسنل دارند ، به یک ایمیل در هر 260 ایمیل افزایش پیدا می کند. یک دلیل بسیار خوب آن است که مجرمان اینترنتی به طور مداوم  سازمان های بزرگ را هدف قرار می دهند.

شما فقط باید به اخبار سرگرمی اخیر نگاه کنید تا بدانید چرا این اتفاقات رخ می دهند. HBO همچنان برای مقابله با آلودگی از یک هک پیشرفته که بیش از یک ترابایت اطلاعات محرمانه را از جمله ایمیل های داخلی و هر دو قسمت و فیلم نامه سریال فوق العاده محبوب بازی تاج و تخت را ربوده است در تلاش است. حملات در این مقیاس تقریبا همواره با به دست آوردن اطلاعات یک ایمیل آغاز می شود.

در حالی که برخی از مجرمان به دنبال یک امتیاز بزرگ از یک کسب و کار بزرگ هستند، بعضی دیگر به دنبال هزاران هدف کوچکتر با استفاده از باج افزار می روند. بهترین دفاع شما در برابر حملات، یادگیری نحوه شناسایی یک تلاش فیشینگ است. آموزش های متعددی وجود دارد که به شما می آموزد چه چیزی را جستجو کنید، از جمله این موارد می توان از آموزش های اپل، مایکروسافت استفاده نمود.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاههای شما

لطفا برای ما پیام بگذارید

در حال حاظر کارشناس افلاین میباشد برای ما ایمیل ارسال نمایید

سوالی دارید ؟ ما دوست داریم به شما کمک کنیم .

برای ورود به گفتگو کلیک نمایید