نحوه راه اندازی مجدد روتر شما، با درخواست FBI خود را تطبیق دهید و از خودتان محافظت کنید

نویسنده : الناز بسنده - چهارشنبه 20 فروردین 1399 در ساعت 05:39:46

هفته گذشته Talos Intelligence گزارشی جامع از یک نسل جدید بدافزار (VPNFilter) منتشر کرد که روترهای شبکه را به طور مستقیم به جای دستگاه هایی که به آنها متصل است، هدف قرار داده است. این موضوع مهم است به دلیل آنکه روترها معمولا اقدامات ضد نفوذ مخرب را انجام نمی دهند.

در کمیسیون مداخله دولت، DOJ، با همکاری FBI، کنترل دامنه ای را که Sofacy Group برای استفاده از بات نت داشت، کنترل کرد. این خبر خوب برای شرکت های آلوده شده است، چرا که بدافزار بعد از قطع ارتباط، قادر به راه اندازی مجدد خود نخواهند بود. اما برای این اتفاق، شما باید روترهای خود را دوباره راه اندازی کنید. FBI و وزارت امنیت داخلی هر دو اظهارنامه هایی را منتشر کرده اند و تقاضای یکسانی داشته اند.

آیا لازم است دستگاه را راه اندازی مجدد کرد؟

شاید نه، اما این یک فرآیند ساده است که نباید زمان زیادی را صرف کنید. با این حال، اگر مدل روتر شما در فهرست دستگاه های هدف قرار دارد، باید دستگاه خود بلافاصله بطور مجدد راه اندازی کنید (اما به آن نیز می رسیم).

لیست دستگاه های ناسازگار Talos کدام است؟ در اینجا لیست را می توانید مشاهده نمایید.

  • Linksys: E1200, E2500 و WRVS440N
  • Mikrotik: 1016, 1036 و 1072
  • Netgear: DGN2200, R6400, R7000, R8000, WNR1000 و WNR2000
  • QNAP: TS251 و TS439 Pro
  • TP-LINK: R600VPN

اگر در شبکه شما از هر یک از دستگاه های ذکر شده در بالا استفاده می شود، خواندن این متن را ادامه دهید. اگر دستگاهی از هر یک از برند های فوق نیز داشته باشید، احتمالا همچنان باید خواندن را ادامه دهید ، زیرا احتمالا دستگاه شما دارای آسیب پذیری برای بهره برداری است و می تواند در معرض خطر باشد.

آیا یکی از دستگاه های بالا را ندارید؟ وضع شما خوب است، اما برای اطمینان از اینکه شما امن هستید، مراحل زیر را انجام دهید.

راه آسان

برای همه شما که چشمان خود را با تعجب باز کرده اید و فکر می کنید که نیاز به تعمیر و نگهداری شبکه دارید، من خبر خوبی دارم. یک راه ساده برای راه اندازی مجدد روتر شما وجود دارد.

آن را جدا کنید.

به طور جدی، این همه کاری است که شما باید انجام دهید. روتر را جدا کنید، 60 ثانیه کامل صبر کنید برای آنکه دستگاه تنظیم مجدد خود را انجام دهد. دوباره آن را روشن کنید.

کار خود را انجام دهید و بدانید که شبکه خود را امن تر کرده اید و درخواست FBI را برآورده کرده اید.

راه حل بهتر

در حالی که ممکن است ساده ترین راه برای راه اندازی مجدد روتر شما قطع و وصل کردن آن باشد، اما بهترین راه برای اطمینان از امنیت شبکه شما نیست.

اگر دستگاه شما دارای یک برنامه مرتبط (مانند برنامه Google WiFi در تصویر بالا است)، بهترین روش برای رفتن به تنظیمات دستگاه برای شبکه شما همان است. از آنجا، می توانید گزینه Reboot را انتخاب کنید.

قبل از اینکه این کار را انجام دهید، بررسی کنید که آیا سیستم عامل روتر شما به روز است یا خیر. اگر این گزینه در دسترس است، بررسی کنید و ببینید آیا هر گونه به روزرسانی که باید اعمال شود وجود دارد. به روز رسانی سیستم عامل به هر حال نیازمند راه اندازی مجدد خودکار است، بنابراین مطمئن شوید که دستگاه شما در آینده به درستی محافظت شده و امنیت بیشتری داشته باشد.

اگر مطمئن نیستید که آیا سیستم عامل شما به روز است یا برنامه شما گزینه ای ندارد، وب سایت سازنده را بررسی کنید و گام های ذکر شده در آنجا را برای به روز رسانی دستگاه خود دنبال کنید.

آه، و اگر هنوز از نام کاربری و رمز عبور پیش فرض برای روتر استفاده می کنید، آن ها را در حالی که دستگاه را به روز می کنید، تغییر دهید. با استفاده از جستجوی گوگل، می توان مشخصات ورودی پیش فرض روتر را برای تقریبا هر نام تجاری اصلی استفاده کرد. این به معنی آن است که قفل ها در خانه خود را عوض کنید، و سپس درب را باز بگذارید.

محافظت در برابر حملات آینده

به غیر از به روز نگه داشتن سیستم عامل، موارد زیادی برای محافظت از خودتان برای انجام دادن وجود ندارد. با این حال، یکی از چیزهای جالب توجه این است که شبکه های مصرفی مانند Google WiFi یا AmpliFi در فهرست دستگاه های آسیب پذیر نبودند.

این می تواند به این دلیل باشد که این دستگاه ها به طور خودکار خود را به روز رسانی می کنند، به طوری که آسیب پذیری برای هکرها برای پیدا کردن و بهره برداری سخت تر است. یا شاید آنها فقط در این زمان مورد هدف قرار نگرفتند. در هر صورت، اگر این حادثه شما را کمی در مورد سخت افزار شبکه فعلی شما مشکوک ساخته، ممکن است بخواهید درباره ارتقاء فکر کنید. یک سیستم با یک برنامه نظارت را در نظر بگیرید، که به صورت خودکار به روز رسانی های سیستم عامل را انجام می دهد.

منبع: www.forbes.com

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاههای شما

لطفا برای ما پیام بگذارید

در حال حاظر کارشناس افلاین میباشد برای ما ایمیل ارسال نمایید

سوالی دارید ؟ ما دوست داریم به شما کمک کنیم .

برای ورود به گفتگو کلیک نمایید