مجموعه شماره 1: 1.160.253.228 مجموعه ایمیل و پسورد منحصر بفرد در Mega یافت شده است

نویسنده : الناز بسنده - شنبه 10 اسفند 1398 در ساعت 07:29:04

در سال گذشته انواع و اقسام نقض داده ها را داشته ایم. بعضی از آنها به قدری بزرگ بوده اند که از خود می پرسید چگونه چنین اتفاقی ممکن است رخ دهد. Quora، Marriot، Equifax تنها موردهای کوچکی هستند که ممکن است شما به خاطر آورید.

در حال حاضر یک مجموعه اطلاعات جدید قابل توجه وجود دارد: تقریبا 773 میلیون آدرس ایمیل منحصر به فرد و حدود 22 میلیون رمز عبور منحصر به فرد در MEGA، سرویس ابری معروف یافت شده است.

چه اتفاقی افتاده است؟

بر طبق گفته های Troy Hunt، نقض داده هایی که او نام مجموعه شماره 1 را به آن داده است، حاوی بیش از 87 گیگابایت اطلاعات است که در بیش از 12.000 فایل جداگانه پخش شده است. همانطور که می توانید تصور کنید این اطلاعات فقط برای یک نقض اطلاعات نیست، بلکه تعداد زیادی از آنها ، تقریبا هزاران منبع می باشد.

Hunt در وبلاگ خود می گوید که مجموعه آدرس های ایمیل و رمزهای عبور بالغ بر 2،692،818،238 ردیف است که شامل 1،160،253،228 ترکیب منحصر به فرد از آدرس های ایمیل و رمزهای عبور است و به نظر می رسد که واقعی باشند: او توانسته است اطلاعات شخصی خود را در آن پیدا کند که این به این معنی است که اطلاعات درست ثبت شده بوند.

آیا اطلاعات من نیز در این مجموعه وجود دارد؟

اعداد بالا بزرگ هستند و شانس اینکه حداقل یکی از حساب های شما نیز تحت تأثیر قرار گیرد بسیار زیاد است. برای پیدا کردن این که آیا واقعا اطلاعات شما در این مجموعه وجود دارد، می توانید موارد زیر را انجام دهید:

 • به این آدرس بروید: https://haveibeenpwned.com/
 • آدرس ایمیل خود را وارد کنید
 • بر روی دکمه “pwned?” کلیک نمایید.

اگر عبارت ” Oh no – pwned! ” را مشاهده کردید، متاسفانه اطلاعات شما در این مجموعه بوده است.

همین حالا! رمز عبور خود را عوض کنید.

اگر حساب کاربری شما در نقض داده بوده است پس حتما و به سرعت رمز عبور خود را عوض کنید. برای این کار نکات امنیتی زیر را مد نظر قرار دهید:

 • برای هر یک از حساب هایتان از رمز عبور منحصر به فرد استفاده کنید. هنگامی که یک وبسایت هک می شود یکی از اولین چیزهایی که هکرها انجام می دهند، چک کردن این است که آیا نام کاربری / ایمیل / رمز عبور شما در سایت های دیگر کار می کند یا خیر .
 • گذرواژه شما باید حداقل دوازده کاراکتر داشته باشد – هرچه بیشتر بهتر است. این رمز عبور باید شامل حروف کوچک و بزرگ، اعداد، و کاراکترهای خاص باشد.
 • سعی کنید کلمه عبوری ایجاد کنید که در یک فرهنگ لغت پیدا نشود. هکرها امروزه برنامه هایی دارند که از طریق بررسی کلمات لغت نامه ها سعی می کنند تا به حساب شما دسترسی پیدا کنند.
 • از رشته هایی مانند 12345، abcde، qweertyui و غیره استفاده نکنید.
 • از کلمات عبوری استفاده کنید که به شما ارتباط نداشته باشد: نام سگ، تاریخ تولد اعضای خانواده یا خودتان یا ورزش مورد علاقه شما، ایده خوبی نیست.
 • به طور منظم گذرواژه خود را تغییر دهید، مخصوصا زمانی که به ایمیل و حسابهای بانکی / آنلاین شما متصل است.
 • رمزهای عبور خود را یادداشت نکنید و هرگز آنها را به اشتراک نگذارید.
 • اگر مشکل ایجاد یک رمز عبور خوب، قوی و پیچیده را دارید، می توانید همیشه از یک نرم افزار مدیریت رمز عبور خوب استفاده کنید.

لینک خبر: https://blog.avira.com

 

 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاههای شما

لطفا برای ما پیام بگذارید

در حال حاظر کارشناس افلاین میباشد برای ما ایمیل ارسال نمایید

سوالی دارید ؟ ما دوست داریم به شما کمک کنیم .

برای ورود به گفتگو کلیک نمایید