مایکروسافت یک صندوق امن برای ذخیره سازی فایل را برای کاربران OneDrive ارائه خواهد کرد

نویسنده : الناز بسنده - پنج شنبه 3 مهر 1399 در ساعت 21:57:13

صندوق امن

خدمات ذخیره سازی فایل مبتنی بر ابر می تواند فوق العاده مفید باشد. آنها به شما اجازه می دهند از هر دستگاهی از هر نقطه از جهان به فایل های خود دسترسی پیدا کنید. نگه داشتن یک کپی از خودتان برای نسل ها بعد یک بحث است … ذخیره اطلاعات شخصی بسیار حساس بحث دیگری است.

هر کسی با فکر آپلود کردن این فایل ها به ابر راحت نیست. مایکروسافت یک راه آسان برای کاربران OneDrive ارائه کرده است: یک صندوق فوق العاده امن که در برنامه OneDrive ساخته شده است.

در حالی که صندوق امن در کنار پوشه های دیگر مانند اسناد و تصاویر شما ظاهر می شود، این یک موجود کاملا متفاوت است.

فایل های شما تا زمانی که آنها را باز نکرده اید رمزگذاری می شوند. آنها با رمزنگاری قوی در حالی که “در حالت استراحت” در ابر مایکروسافت هستند، محافظت می شوند، در حین انتقال رمزگذاری می شوند و در دستگاه شما رمزگذاری می شوند (با استفاده از BitLocker در رایانه های ویندوز).

فایل های ذخیره شده در صندوق شخصی بدون احراز هویت قابل دسترس نیستند. شما می توانید از گزینه هایی مانند کد یک بار مصرف از طریق پیام متنی، یک PIN یا اثر انگشت یا تشخیص چهره استفاده نمایید. حتی اگر کسی وارد رایانه شما شود و اکسپلورر را باز نماید باید “کلید” مربوطه را داشته باشد تا بتواند به فایل ها دسترسی داشته باشد.

شما مجبور نیستید زمانی که از آن استفاده نمی کنید صندوق خود را قفل کنید. OneDrive به طور خودکار پس از مدت زمان مشخصی آن را قفل خواهد کرد (شما می توانید زمان آن را تنظیم نمایید).

پس از اعلام مایکروسافت، صندوق شخصی به عنوان وسیله ای عالی برای بارگیری نسخه های دیجیتالی اسناد مهم مانند گواهینامه رانندگی، گذرنامه و یا بازپرداخت مالیات معرفی شده است. برنامه موبایل OneDrive یک ویژگی اسکن را دریافت می کند که به طور خوکار بعد از عکس گرفتن آنها را به درون صندوق امن ارسال می کند.

صندوق شخصی یک نوع سیستم ذخیره سازی فایل رمزگذاری شده است، و شما قادر خواهید بود خیلی زود آن را امتحان کنید. کاربران OneDrive در کانادا، استرالیا و نیوزیلند، در آینده نزدیک آن را مشاهده خواهند کرد. بقیه جهان آن را قبل از پایان سال جاری دریافت می کنند.

لینک خبر: https://www.forbes.com

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاههای شما

لطفا برای ما پیام بگذارید

در حال حاظر کارشناس افلاین میباشد برای ما ایمیل ارسال نمایید

سوالی دارید ؟ ما دوست داریم به شما کمک کنیم .

برای ورود به گفتگو کلیک نمایید