روز جهانی رمز عبور : یک روز برای بررسی سیستم دفاعی خود

نویسنده : الناز بسنده - شنبه 10 اسفند 1398 در ساعت 06:33:29

رمز عبور

2 می، روز جهانی رمز عبور است، روزی که نشان می دهد چگونه یک رمز عبور ضعیف می تواند شما را در معرض خطر قرار دهد. همانطور که فرآیندها و ابزارهایی که ما در زندگی روزمره استفاده می کنیم بیشتر و بیشتر در دنیای آنلاین اتفاق می افتند، تعداد کلمه های عبور ما ایجاد کرده و باید به یاد داشته باشیم، افزایش می یابد. ایجاد کلمه عبور برای هر حساب آنلاین بسیار خسته کننده به نظر می رسد است، اما عواقب انتخاب رمز عبورهایی که قابل حدس باشند و یا در بسیاری از حساب ها استفاده شوند می تواند شدید باشد. از آنجایی که خرابکاری داده ها و سرقت اطلاعات شخصی در حال افزایش است، در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری حیاتی است که به خودتان کمک کنید تا از اطلاعات فردی خود محافظت نمایید.

فقط چند روز پیش، ما در تجزیه و تحلیل مرکز ملی امنیت سایبری 100،000 کلمه عبور که اغلب در تمامی رخدادهای امنیتی وجود داشته اند را گزارش کردیم. بدتر از آن، متوجه شدیم که بیش از 23.2 میلیون حساب مفقود شده از کلمه عبور 123456 استفاده کرده اند، که در ادامه 7.7 میلیون کاربر، از  123456789 استفاده کرده اند. دیگر کلمات رایج عبارتند از qwerty و رمز عبور کلاسیک password. واضح است که ایمنی رمز عبور در خط مقدم ذهن همه قرار ندارد و به سادگی قرار دادن علامت دلار یا عدد در پایان رمز عبور، امنیت برقرار نمی شود.

البته سیستم هایی مانند احراز هویت دو یا چند عاملی (2FA / MFA) می توانند به میزان قابل توجهی از شما محافظت کنند و شما باید از این فاکتور تأیید اضافی در هر جا که در دسترس است، استفاده کنید. پس از گفتن این مطلب نباید از نیاز به کلمات عبور قوی و منحصر بفرد که امنیت حساب شما را تامین می کنند، غافل شد.

گام اول اجتناب از یک کلمه، به ویژه یک کلمه انگلیسی است. در عوض، سعی کنید با استفاده از عبارت یا مجموعه ای از کلمات که به راحتی قابل حدس زدن نیستند، یا معمولا در یک جمله در کنار یکدیگر ظاهر نمی شود استفاده کنید. بعضی از کلمات عبور شما ممکن است در آخر دارای کاراکتر یا نمادهای خاص باشند، شاید به این دلیل که یک وب سایت شما را مجبور کرده است که رمز عبور خود را قوی تر کنید. در عوض قرار دادن یک کاراکتر خاص در انتها که به این ترتیب برای مجرمان اینترنتی ورود به حسابتان آسان تر خواهد شد، کاراکترهای ویژه را در مکان های مختلف، همراه با کاراکترهای عادی، در سراسر گذرواژه خود، قرار دهید.

به طور کلی، اجتناب از هر کلمه ای که در فرهنگ لغت پیدا شود، قدرت رمز عبور شما را افزایش می دهد. واژه هایی که در دیکشنری یافت نشوند، کار را برای مجرمان سایبری برای رمزگشایی کلمات عبور بسیار سخت تر می کند، زیرا این کار باعث کاهش توانایی حدس زدن می شود؛ به علاوه، شما می توانید در ساخت کلمات خود خلاق تر باشید. البته یکی از دلایلی که بسیاری از رمزهای عبور بسیار آسان هستند عدم توانایی افراد در به یادآوری کلمات عبور پیچیده است، به همین دلیل استفاده از اطلاعات شخصی آسان یک راه فرار است.

در حالی که وسوسه استفاده از اطلاعات شخصی به این معنی است که گذرواژه های شما خیلی مشابه نام کاربری شما هستند، یک پیروزی آسان برای برنامه های رمزگشایی رمز عبور است. علاوه بر این، اگر یک سارق سایبری توانسته است اطلاعات شخصی شما را (از طریق فیس بوک یا دیگر موارد) به دست بیاورد، بسیار ساده تر خواهد بود که رمز عبور شما را حدس بزند.

اگر فکر می کنید که باید از اطلاعات شخصی خود برای ترس از قفل شدن حساب استفاده کنید، دوباره فکر کنید! – و به جای آن از یک نرم افزار مدیریت رمز عبور قابل اعتماد استفاده کنید. این برنامه ها یک غول دیجیتال هستند که رمز عبورهای قوی و منحصر به فرد برای هر سرویس آنلاین ایجاد می کند، در حالی که بسیاری از دردسرهای مدیریت رمز عبور را برطرف می سارند. پس فقط باید یک رمز عبور اصلی را به یاد داشته باشید که در نهایت تمام حسابهای آنلاین شما را باز می کند. البته، به این معنی است که شما باید یک رمز عبور بسیار قوی، امن، برای این نرم افزار انتخاب کنید!

اطلاعات شخصی شما ارزشمند است و به سرقت رفتن و یا به خطر انداختن آنها می تواند یک مجموعه کامل از مشکلات را ایجاد کند. پس مراقب رمز های عبور خود باشید.

لینک خبر: https://www.welivesecurity.com

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاههای شما

لطفا برای ما پیام بگذارید

در حال حاظر کارشناس افلاین میباشد برای ما ایمیل ارسال نمایید

سوالی دارید ؟ ما دوست داریم به شما کمک کنیم .

برای ورود به گفتگو کلیک نمایید