ایرباس با نقض اطلاعات مواجه شده است

نویسنده : الناز بسنده - شنبه 10 اسفند 1398 در ساعت 08:21:30

نقض اطلاعات ایرباس

ایرباس، شرکت سازنده هواپیما که کار طراحی و تولید هزاران محصول هوایی و فضایی بین المللی را در سراسر جهان بر عهده دارد، با نقض اطلاعات مواجه شده است.

این شرکت اعلام کرد که یک حادثه امنیتی را بر روی سیستم اطلاعاتی مربوط به “کسب و کار هواپیماهای تجاری” شناسایی کرده است که به دسترسی غیرمجاز به داده ها منجر شده اما ادعا کرد که هیچ تاثیری بر عملیات تجاری ایرباس نداشته است.

ایرباس تاکید کرد که این حادثه توسط کارشناسان شرکت مورد بررسی قرار گرفته است و “اقدامات فوری و مناسب برای تقویت موارد امنیتی موجود و کاهش تاثیر بالقوه آن، و نیز تعیین ریشه های آن انجام شده است.”

اگرچه هنوز مشخص نیست که داده های خاصی مورد هدف قرار گرفته، اما ایرباس اعلام کرد که “برخی از اطلاعات شخصی مورد دسترسی قرار گرفته است”. آنها ادعا کرده اند که این اطلاعات عمدتا مربوط به شماره های کاری و مشخصات پرسنل IT در اروپا بوده که به سرقت رفته اند.

در حالی که این شرکت تلاش می کند تا به بهترین شکل ممکن نقض اطلاعات را به عنوان یک حادثه کوچک نشان دهد، Max Vetter، افسر ارشد امنیت سایبری در آزمایشگاه های Immersive Labs، به این نکته اشاره دارد که سازمان هایی مانند ایرباس که دارایی مالکیت فکری متفاوتی دارند احتمالا بیشتر مورد تهدید هکرها قرار خواهند گرفت.

او گفت: “مقدار زیادی سرمایه در مراحل تحقیق و توسعه در چنین سازمان هایی صرف می شود، هزینه هایی که بازیگران مخرب می توانند از طریق تلاش برای سرقت اطلاعات آنها را به دست آورند.”

“واضح است که برخی از کشورها از این نوع جاسوسی برای افزایش سرعت تولید تکنولوژی استفاده کرده اند. به همین دلیل، بسیار مهم است که اقدامات فنی و مهارت های سایبری به طور مداوم مورد گسترش قرار گیرد تا بتوان با مهاجمین مقابله کرد. “

Irra Ariella Khi، مدیر عامل شرکت VChain معتقد است که نقص امنیتی Airbus یک نمونه دیگر است که فرایندهای فعلی برای ذخیره سازی اطلاعات حساس مناسب نیستند و باید قوانین جدید و متناسب با نوع فعالیت شرکت ها تدوین و اجرا شود.

“اطلاعات شخصی کارکنان، پیمان کاران و یا مسافرانی که توسط افراد فعال در صنعت حمل و نقل نگهداری می شود بسیار حساس هستند. امنیت داده ها برای اطمینان از ایمنی حیاتی است. انگیزه حمله هر چه که باشد، ما نباید دسترسی به اطلاعات را آسان کنیم. “

ایرباس قبلا با مقامات نظارتی مربوطه تماس گرفته و از کارمندان خود خواسته است تا اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهند.

لینک خبر: https://www.forbes.com

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاههای شما

لطفا برای ما پیام بگذارید

در حال حاظر کارشناس افلاین میباشد برای ما ایمیل ارسال نمایید

سوالی دارید ؟ ما دوست داریم به شما کمک کنیم .

برای ورود به گفتگو کلیک نمایید