امکان مکان یابی دستگاه ها با نفوذپذیری های شبکه وایرلس

نویسنده : الناز بسنده - سه شنبه 17 تیر 1399 در ساعت 05:14:40

Wireless Vulnerability

شما حتما صحنه هایی در فیلم ها دیده اید که در آن هکر با وارد کردن چند دستورالعمل بر روی یک صفحه کلید می تواند بدون هیچ زحمتی مکان شخص را مشخص کند؟ به نظر می رسد که هکرها واقعا می توانند این کار را انجام دهند.

محققان نقص رمزگذاری در هر دو شبکه 3G و 4G LTE بی سیم کشف کرده اند که می تواند اجازه دهد افراد مکان تلفن را پیگیری کنند. این تنها برای یک اپراتور نیست. همانطور کهZack Whittaker از  ZDNet خاطر نشان می کند، این مسئله برای پروتکل های 3G و 4G است.

در نتیجه، پژوهشگر دانشگاه آکسفورد Ravishankar Borgaonkar به Whittaker گفت که هر حامل در جهان که یک شبکه 3G یا 4G LTE را اجرا می کند حساس است. با نظارت بر فعالیت هایی مانند ارسال و دریافت پیام های متنی و قرار دادن تماس های تلفنی، مهاجم می تواند مکان فیزیکی یک دستگاه را شناسایی کند.

البته مشکل خیلی حاد نیست . این نقص اجازه نمی دهد که کسی بتواند تماسها یا پیامهای متنی را مشاهده کند، و Borgaonkar و یک تیم از محققان آلمانی مجبور به ساخت قطعه اختصاصی سخت افزار خاص برای انجام حملات مفهومی خود شدند.

نگران کننده ترین مساله برای کسانی که به امنیت اهمیت می دهند آن است که تجهیزات آنها 1500 دلار هزینه دربر خواهد داشت. این تغییر کوچک به هر سازمان اجرای قانون، حتی ادارات پلیس محلی مربوط است. دستگاه های Stingray در حال حاضر بیشتر و بیشتر استفاده می شود و تفکر یک دستگاه snooping اضافی واقعا ناتوان کننده است.

متاسفانه، Borgaonkar و تیم او می گویند واقعا هیچ راهی برای دفاع در برابر این نوع ردیابی وجود ندارد. او و دیگران در جامعه امنیتی امیدوارند که شبکه های 5G به زودی شروع به کار کنند و حفره ها را برطرف کنند.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاههای شما

لطفا برای ما پیام بگذارید

در حال حاظر کارشناس افلاین میباشد برای ما ایمیل ارسال نمایید

سوالی دارید ؟ ما دوست داریم به شما کمک کنیم .

برای ورود به گفتگو کلیک نمایید