ابر به کمک چالش امنیت سایبری آمده است

نویسنده : الناز بسنده - شنبه 10 اسفند 1398 در ساعت 07:42:17

در دنیایی که به نظر می رسد نقض داده های روزانه است، ممکن است به نظر رسد که نبرد برای امنیت سایبری به طور رسمی از بین رفته است و برای کسب و کارها چیزی بیشتری برای انجام نیست، مگر انتظار برای نقض های اجتناب ناپذیر و کنترل آسیب بعد از آن. کسب و کارهای کوچکتر بدون ابزار سرمایه گذاری در دفاع پیشرفته سایبری خود را با راه حل های مشکوک که حفاظت کمی ارائه می دهند، خود را غرق می کنند، در حالی که شرکت های بزرگ تر تلاش می کنند تا کارکنان زیادی از متخصصان امنیت را استخدام کنند. در این غرب وحشی سایبری، شرکت های بزرگ ابری شروعی تهاجمی داشته و از مسائل پیشین خود درس گرفته و سرمایه گذاری های عظیم داخلی را انجام داده اند و آنها را به طور گسترده ای برای تمام افراد در سایر نقاط جهان در دسترس قرار داده اند. آیا این مورد می توان در نهایت این جنگ سایبری را تغییر دهد؟
امنیت سایبری در کنفرانس ابری گوگل در سال گذشته پیشرو و مرکز این کنفرانس بود و با اعلان ها و یادآوری ها فراوان درباره این که شرکت از طریق یک سری پیشنهاد های جدید اقدام به اعمال ارتقاء امنیت خود کرده است. در ماه گذشته، این شرکت به دنبال کردن آگهی های جدید از حسابرسی دسترسی و پیشگیری از دست رفتن داده ها و کنترل هویت و مشارکت های جدید با شرکت های امنیتی ثالث خبر داد.
بعضی از این ابزارهای جدید مانند مرکز فرماندهی امنیتی ابر گوگل (Cloud Security Command Center ) عمدتا اسکنرهای امنیتی مبتنی بر ابر هستند که برای بررسی کل ردیابی ابری شرکت، شناسایی آسیب پذیری های احتمالی یا نقاط ورودی فراموش شده طراحی شده اند. با توجه به این که یکی از رایج ترین دلایل نقض داده ها در ابر، محدودیت های دسترسی به منابع ذخیره شده و سیستم های فراموش شده یا ناقص امنیت است، چنین اسکنر هایی باید این فاصله ی باقیمانده را خنثی کنند، به ویژه هنگامی که با تمرکز دوباره بر مدیریت کاربر در حوزه ابر. برخلاف محافظت توسط VPN در گذشته که شرکت ها با نظارت گسترده آن را احاطه کرده اند، اما کورکورانه به هر کسی که در داخل شبکه است اعتماد شده است، فروشندگان ابر، به دنبال مدل تجاری “اعتماد به هیچ کس” خود هستند که مدل بهتری برای نشان دهنده واقعیت جهان ناامن امروزه است که ما در آن زندگی می کنیم. زیرساخت های حفاظت فوری DDOS این اجازه را می دهند تا شرکت ها بهتر از خود در برابرحملات فلج کننده استفاده کنند که این سیستمم ها از خود گوگل نیز محافظت می کنند.
جلوگیری از مهاجمان مخرب و ماهر که توانستند از درب ورودی داخل شده و با جواهرات سازمان! از در عقبی سازمان خارج شوند، تاکید جدیدی به دست می آورد، که با استفاده از API DLP گوگل، بسیاری از موانع را برای شرکت ها از میان برده و آنها می توانند فیلترینگ در مقیاس بزرگ را پیاده سازی نمایند، از تشخیص محتوای تصویر تا تشخیص متنی آن. کشف آمار دقیق با زدن تنها یک کلیک باعث می شود شرکت ها حفره های ناخواسته خود در جریان گردش های کاری را به راحتی شناسایی نمایند. مشارکت ها با شرکت های ثالث، خدمات بی شمار اضافی را فراهم می کند، در حالی که بهبود حسابرسی اجازه می دهد تا کلیت دسترسی به تمام داده های شرکت در معرض نظارت و مراقبت باشد.
آمازون و مایکروسافت نیز به شدت سرمایه گذاری کرده اند تا مشتریان خود را برای ایجاد برنامه های امنیتی و برنامه های در حال توسعه که برای دنیای امروز طراحی شده اند، حمایت نمایند. علاوه بر این، ردیابی جهانی بیشتر شرکت های ارائه دهنده ابر، به این معنی است که شرکت ها می توانند خطر فیزیکی خود را نیز با توزیع برنامه های کاربردی خود از لحاظ جغرافیایی کاهش دهند، و امکان پیوستگی عملیات را حتی در مواجهه با بلایای طبیعی یا انسانی داشته باشند.
با کنارهم قرار دادن همه این موارد، و اعلامیه های امنیتی ماه گذشته گوگل این مطلب منکعس می شود که فروشندگان ابر به کسب و کارها کمک می کنند تا اطلاعات خود را در یک دنیای تهدید کننده کنترل کنند، از محافظت در برابر DDOS در سطح جهانی و اسکن آسیب پذیری در برابر افراد بیگانه تا کنترل دسترسی قدرتمند هویت DLP و حسابرسی در برابر تهدیدات داخلی، همه بر اساس همان ابزارهایی هستند که برای امنیت سیستم عامل های خود استفاده می کنند، که براساس یادگیری درس هایی است که سال ها برای برپا نگه داشتن وب سایت های برجسته جهان به دست آمده است.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاههای شما

لطفا برای ما پیام بگذارید

در حال حاظر کارشناس افلاین میباشد برای ما ایمیل ارسال نمایید

سوالی دارید ؟ ما دوست داریم به شما کمک کنیم .

برای ورود به گفتگو کلیک نمایید