WPA3، بازگشت امنیت به شبکه های بی سیم

نویسنده : دپارتمان فنی شرکت ارتباط امن - جمعه 27 مهر 1397 در ساعت 00:31:58

در نهایت، امنیت Wi-Fi – و یا کمبود – آن در حال ارتقاء می باشد.

Wi-Fi Alliance، یک سازمان صنعتی متشکل از سازندگان دستگاه های بی سیم که شامل اپل، مایکروسافت و Qualcomm می شود، روز دوشنبه نسل بعدی استاندارد امنیت شبکه به نام WPA3 را اعلام خواهند کرد. این استاندارد جایگزین استاندارد WPA2 خواهد شد که یک پروتکل امنیتی است که نزدیک به دو دهه ای برای محافظت، تقریبا در هر دستگاه بی سیم امروزه از جمله تلفن ها، لپ تاپ ها و اینترنت اشیاء ساخته شده است.

یکی از پیشرفت های کلیدی در WPA3 هدف قرار دادن حل یک مشکل امنیتی عمومی است: شبکه های Wi-Fi باز. شبکه های Wi-Fi باز که در کافی شاپ ها و فرودگاه ها دیده می شوند، بسیار راحت هستند اما رمزگذاری نشده اند، و اجازه می دهد که هر کسی که در همان شبکه است به اطلاعات منتقل شده از دستگاه های دیگر دسترسی داشته باشد.

WPA3 رمزنگاری داده های فردی را انجام می دهد که ارتباط بین هر دستگاه را بر روی شبکه و روتر امن می کند، اطمینان حاصل می کند که اسرار به صورت ایمن نگهداری شوند و سایت هایی که بازدید می کنید دستکاری نشده باشند.

یکی دیگر از پیشرفت های کلیدی در WPA3 از حملات فرهنگ لغات بی قاعده محافظت می کند و برای حمله کنندگانی که در نزدیکی شبکه Wi-Fi شما هستند کار را سخت تر می کند تا لیستی از کلمات عبور را حدس بزنند.

پروتکل امنیتی جدید بی سیم نیز پس از چندین حدس زدن ناموفق رمز عبور ، مهاجم را مسدود خواهد نمود.

WPA2، تجسم کنونی استاندارد امنیت بی سیم از سال 2004، از یک رویه چهار مرحله ای استفاده می کند تا اجازه دهد دستگاه های جدید با یک رمز عبور مشترک به صورت ایمن به شبکه اضافه شوند. Mathy Vanhoef، یک مدرس امنیتی، به ZDNet گفت که WPA3 از نوع جدیدی از (handshake) استفاده خواهد کرد، که در برابر حملات فرهنگ لغات آسیب پذیر نخواهد بود.

استاندارد امنیتی بی سیم جدید به زودی در دسترس نخواهد بود.

چند ماه پیش امنیت Wi-Fi توسط آسیب پذیری امنیتی WPA2 به خطر افتاده بود، که توسط Vanhoef شناسایی شده، و مورد بررسی قرار گرفت، که هر دستگاه سازگار با WPA2 که شامل روترها، تلفن ها و رایانه ها بودند، در معرض خطر قرار داشتند.

انتظار می رود که استاندارد امنیتی جدید WPA3 در اواخر سال جاری به دستگاهها اضافه شود.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاههای شما

لطفا برای ما پیام بگذارید

در حال حاظر کارشناس افلاین میباشد برای ما ایمیل ارسال نمایید

سوالی دارید ؟ ما دوست داریم به شما کمک کنیم .

برای ورود به گفتگو کلیک نمایید