Marriott: سوابق 500 میلیون کاربر افشا شد

نویسنده : دپارتمان فنی شرکت ارتباط امن - یکشنبه 30 تیر 1398 در ساعت 13:41:34

افشا

برای هر کسی که سفر را دوست دارد مهم است که اتاق های خود را پیش از موعود رزرو کند – زیرا ممکن است شانس نداشته و در هنگام رسیدن به مقصد هتل پر شده باشد. خبر خوب: در حال حاضر رزرو اتاق به صورت آنلاین بسیار آسان است، بدون توجه به نوع هتل. خبر بد: از آنجا که همه چیز اینترنتی است، خطرات هک شدن نیز بسیار زیاد است.

اکنون سیستم رزرو Marriott’s Starwood مورد هدف قرار گرفته و هک شده است. نتیجه: یک پایگاه داده و اطلاعات 500 میلیون مهمان به سرقت رفته است.

اطلاعات 500 میلیون مهمان هتل Starwood در معرض خطر

همه چیز از سال 2016 آغاز شد، زمانی که Marriott و Starwood ادغام شدند. Starwood مجموعه هتل های St. Regis، Westin، Sheraton و W را خرید و یک سیستم رزرو که قبلا هک شده بود. بله، درست شنیدید – هکرها ظاهرا از سال 2014 تا به حال دسترسی غیر مجاز به سیستم را داشته اند.

از آن زمان به نظر می رسد که حدود 500 میلیون نفر از مهمانانی که در Starwood اقامت داشته اند، در معرض خطر قرار گرفته اند. اطلاعات موجود شامل اسامی و آدرس های ایمیل می شود، که توسط مجرمان سایبری مورد دسترسی و کپی قرار گرفته است. اگر این مورد بد به نظر می رسد بدتر نیز می شود: برای 237 میلیون کاربر اطلاعات شامل ترکیبی از نام، آدرس پستی، شماره تلفن، آدرس ایمیل، شماره گذرنامه، اطلاعات حساب کاربری Starwood Preferred Guest (“SPG”)، تاریخ تولد، جنسیت، اطلاعات ورود و خروج، تاریخ رزرو بوده است.

بعضی از مهمانان بسیار بدشانس بوده اند

صبر کنید، هنوز تمام نشده است. بر اساس اطلاعات منتشر شده برای برخی، اطلاعات به سرقت رفته شامل شماره کارت و تاریخ انقضای کارت نیز بوده است. در حالی که اطلاعات از طریق الگوریتم AES-128 رمزگذاری شده است، هتل نمی تواند بگوید که آیا ماژول های مورد نیاز برای رمزگشایی نیز مورد سرقت قرار گرفته است یا خیر.

مجموعه هتل یک وب سایت اطلاعاتی و یک مرکز تماس با پشتیبانی از چندین زبان برای کمک به مهمانان خود و پاسخ به سوالاتی احتمالی آنها در ارتباط با این حادثه، ایجاد کرده است. آنها همچنین باید نامه های خود را برای همه افراد تحت تاثیر ارسال نمایند.

خدمات هوشمند در معرض سوء استفاده

در صورتی که در مورد موارد فوق نگران هستید و می خواهید از خودتان محافظت کنید، یک نکته بسیار عالی وجود دارد: Avira Antivirus Pro شما را در برابر حملات و هک های احتمالی محافظت می نماید. این آنتی ویروس با دارا بودن ماژول های مختلف و حفاظت پیشرفته و با به کارگیری محافظت ابری یک سیستم امن را برای شما به ارمغان می آورد.

لینک خبر: https://blog.avira.com

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاههای شما