Android P و مقابله با جاسوس افزارها

نویسنده : دپارتمان فنی شرکت ارتباط امن - دوشنبه 26 آذر 1397 در ساعت 16:40:14

نسخه بعدی سیستم عامل موبایل Google، Android P، به نظر می رسد دارای مجموعه ای از  محافظت از حریم خصوصی جدید است که از برنامه ها برای سوء استفاده از دوربین گوشی و میکروفون جلوگیری می کند.

XDA-Developers دو مورد برای Android P را در پروژه Android Open Source Project (AOSP) مشخص کرده اند که هدف آنها محدود کردن برنامه ها در حالت پسزمینه از دسترسی به ویژگی های حساس در یک دستگاه مانند میکروفن و دوربین است.

توسعه دهندگان AOSP در یادداشتی اعلام کردند که هنگامی که یک برنامه در پس زمینه برای مدت زمان مشخص اجرا می شود، نباید قادر به استفاده از دوربین دستگاه باشد.

در سیاست دوم آنها ذکر می کنند که اگر برنامه در حالت بیکار است، برای محافظت از حریم خصوصی کاربر ما اجازه ضبط را به برنامه نمی دهیم.

این دو عامل کنترلی، مواردی را پوشش می دهند که شخص اجازه استفاده از دوربین یا میکروفون را برای برنامه داده است، اما انتظار نمی رود که زمانی که آنها در پس زمینه بیکار هستند، این ویژگی ها را فعال کنند. هنگامی که برنامه دوباره فعال می شود، به سنسورها دسترسی خواهد داشت.

اقدامات حفظ حریم خصوصی خطراتی واقعی برای حفظ حریم خصوصی را پوشش می دهند، به عنوان مثال، شرکت های بازاریابی که پلاگین هایی را برای برنامه ها برای تشخیص سیگنال های صوتی در نمایش های تلویزیونی و فیلم ها قرار می دهند تا تبلیغات را هدف قرار دهند.

علاوه بر نرم افزار های بازاریابی، برنامه های جاسوسی اندروید اغلب در سکوت به دوربین و میکروفون دسترسی پیدا می کنند. گوگل در سال گذشته تعدادی از برنامه های Google Play را حذف کرد که توانایی ضبط و انتقال صداهای محیط را داشتند و تصاویری را از دستگاه های آلوده گرفته بودند.

محققان آزمایشگاه کسپرسکی در ماه ژانویه متوجه شدند که نرم افزارهای جاسوسی اندرویدی را به فروش می رساند که از خدمات پس زمینه برای مخفی کردن فعالیت استفاده می کند، از جمله ضبط صدا، ضبط عکس ها و ویدیوها و سرقت اسناد تماس ها و پیام های متنی.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاههای شما