83 درصد از شرکت ها در مورد امنیت موبایل از خود راضی هستند

نویسنده : دپارتمان فنی شرکت ارتباط امن - چهارشنبه 3 بهمن 1397 در ساعت 02:26:48

89 درصد از سازمان ها تنها به یک استراتژی امنیتی تکیه می کنند تا شبکه های تلفن همراه خود را ایمن نگه دارند.

61 درصد گزارش دادند که هزینه های خود را برای امنیت تلفن همراه در سال 2017 افزایش داده اند که 10 درصد آن این کار را به میزان قابل توجهی افزایش داده اند.

فقط 39 درصد از کاربران تلفن همراه در شرکت همه گذرواژه های پیش فرض را تغییر می دهند و تنها 38 درصد از احراز هویت قوی دو مرحله ای در دستگاه های تلفن همراه خود استفاده می کنند.

فقط 31 درصد از شرکت ها از دستگاه تلفن همراه یا مدیریت تحرک سازمانی (MDM یا EMM) استفاده می کنند.

این موارد و بسیاری از بینش های دیگر از گزارش اخیر Verizon Mobile Security Index 2018 منتشر شده است. Verizon  یک شرکت تحقیقاتی مستقل را برای تکمیل این نظرسنجی در نیمه دوم سال 2017، با مصاحبه با بیش از 600 متخصص در زمینه تهیه و مدیریت دستگاه های تلفن همراه برای سازمان های خود، استخدام کرده است.

این مطالعه نشان می دهد که سرعت شتاب به سمت استفاده از ابر، اینترنت اشیاء (IoT) و تلفن همراه از توانایی شرکت ها برای مقابله با مدیریت امنیت را سخت نموده و آنها را در برابر تهدیدات آسیب پذیرکرده است. هنگامی که میان دستیابی به اهداف کسب و کار و اهداف امنیتی رقابتی در میان باشد همیشه اهداف کسب و کار برنده خواهند بود. 32 درصد از شرکت ها اهداف امنیتی را به اهداف کسب و کار ترجیح می دهند و بسیاری از زمینه های اصلی زیرساخت خود را از دست می دهند. شرکت هایی که این مصالحه را نسبت به امنیت انجام نمی دهند ، 2.4 برابر بقیه سازمان در معرض از دست دادن اطلاعات و خرابی قرار دارند.

نکات کلیدی این مطالعه عبارتند از:

79 درصد از شرکت ها، کارمندان خود را مهمترین تهدید امنیتی میدانند. مطالعه نشان می دهد که این به دلیل از دست دادن دستگاه ها، اشتباهات امنیتی ناخواسته و یا دور زدن سیاست های امنیتی نیست. بلکه این تهدید، کارکنانی است که با استفاده از دسترسی امن خود برای به دست آوردن اطلاعات مالی یا شخصی اقدام می کنند. 58٪ از رهبران ارشد مدیریت مورد مصاحبه، کارکنان با دسترسی امن را به عنوان مهمترین تهدید عنوان کردند. سیستم های امنیتی که می توانند حملات اعتبار را متوقف کنند با استفاده از مدل های ارزیابی ریسک که بر تطابق و تجزیه و تحلیل الگوی رفتاری تأکید دارند با تایید هویت کارکنان امروزه مورد توجه قرار گرفته اند.

32 درصد از شرکت ها امنیت را برای اهداف و عملکرد کسب و کار فدا کردند و 45 درصد از آنها از دست رفتن اطلاعات یا خرابی رنج می بردند. این تحقیق نشان داد که شرکت هایی که امنیت را قربانی می کنند 2.4 برابر بیشتر در معرض از دست رفتن داده یا خرابی به علت یک حادثه امنیتی مربوط به موبایل هستند. برای 68٪ که اولویت بندی امنیت را در مورد اهمیت قرار می دهند، فقط 19٪ از آنها از دست رفتن اطلاعات یا خرابی رنج می بردند.

89 درصد از شرکت ها تنها به یک اقدام امنیتی پایبند هستند تا امنیت شبکه های تلفن همراه خود را حفظ کنند. مطالعه Verizon نشان داد که اکثریت شرکت ها تنها به یک اقدام امنیتی برای حمایت از شبکه های خود متکی هستند. 55٪ دو اقدام امنیتی دارند و فقط 14٪ چهار اقدام دارند. از 4 اقدام امنیتی، تنها 39 درصد همه گذرواژه های پیش فرض را تغییر می دهند. فقط کمتر از نصف (47٪)، اطلاعات حساس در شبکه های باز و عمومی را رمزگذاری می کند. نمودار زیر از این مطالعه نشان دهنده درصد شرکت هایی است که بین 1 تا 4 کار امنیتی انجام می دهند.

فقط 49 درصد از شرکت ها سیاست مربوط به استفاده از Wi-Fi عمومی را دارند و حتی کمتر (47 درصد) اطلاعات حساس در شبکه های عمومی و عمومی را رمزگذاری می کنند. 71٪ از پاسخ دهندگان، شبکه های Wi-Fi عمومی را برای وظایف کاری استفاده می کنند، علی رغم آنکه شرکت استفاده از آنها را ممنوع کرده اند. Infographics زیر از این مطالعه، تعدادی از تهدیدات امنیتی فراوانی را که در طراحی و استفاده از شبکه های Wi-Fi عمومی وجود دارد، توضیح می دهد.

لوئیس کلمبوس استراتژیست نرم افزار سازمانی با تخصص در تجزیه و تحلیل، محاسبات ابری، CPQ، مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)، تجارت الکترونیک و برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) است.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاههای شما