5 دلیل برای اینکه چرا شما نیاز به یک آنتی ویروس خوب دارید

نویسنده : دپارتمان فنی شرکت ارتباط امن - دوشنبه 27 خرداد 1398 در ساعت 03:58:46

در سال 1971 اینترنت وجود نداشت – تقریبا هیچ کامپیوتر خانگی وجود نداشت! با این وجود این زمانی بود که اولین ویروس ها ظاهر شدند. در مقایسه با امروز، آنها بسیار اهلی بودند. یکی از اولین ویروس ها، “Creeper”، فقط پیام “من CREEPER هستم: اگر می توانید من را بگیرید” را نمایش می داد.

از آن زمان تا کنون تغییر زیادی رخ داده است: تقریبا هر کس دارای یک کامپیوتر و / یا گوشی هوشمند است و به سختی کسی پیدا می شود که به اینترنت متصل نیست. و همانطور که می توانید حدس بزنید خطرات نیز افزایش یافته است. خوشبختانه ابزارهایی وجود دارند که به شما کمک می کنند تا از خودتان در برابر بدافزار، مجرمان اینترنتی و تهدیدات حریم خصوصی محافظت کنید. یکی از این ابزارها، آنتی ویروس است که می تواند در برابر تمامی این خطرات به شما کمک کند. با این وجود، حتی اگر کاربران در مورد این ابزار دلخواه خود، انتخاب های زیادی داشته باشند، 27٪ از افراد از محافظت در زمان واقعی برای کامپیوتر خود استفاده نمی کنند و بله، کاملا بی تفاوتی آنها را نشان می دهد.

اگر شما متعلق به دسته هستید که فکر می کنید چرا شما واقعا نیاز به یک آنتی ویروس دارید، در اینجا 5 دلیل مهم بیان شده است. با خیال راحت آنها را برای دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید!

محافظت در برابر بدافزار

اولین و مهمترین وظیفه یک آنتی ویروس این است که شما را در برابر نرم افزارهای مخرب مانند ویروس ها، تروجان ها، باج افزارها و موارد دیگر محافظت کند و اطمینان حاصل خواهد کرد که هیچ نرم افزار مخربی بر روی رایانه شما قرار نگیرد و به شما هشدار می دهند اگر چیزی مشکوک پیدا کند.

اکثر آنتی ویروس ها به اندازه کافی خوب هستند تا این موارد را پوشش دهند، اما بعضی از آنها به سادگی بهتر از دیگران هستند. نگاهی به آخرین جداول مقایسه برای تصمیم گیری توصیه می شود.

حذف بدافزار

حذف تروجان دومین کاری است که هر آنتی ویروس باید بتواند آن را انجام دهد. اگر شما به اندازه کافی بی دقت برای محافظت از کامپیوتر خود باشید و به نوعی آلوده آنتی ویروس شوید، آنتی ویروس وجود خواهد داشت تا کار شما را راحت نماید. سیستم شما، درایوهای داخلی و هر درایو متصل را اسکن می کند تا مطمئن شود که بدافزار یافت شده و نابود شده است.

پس از پایان کار با آن، مطمئن شوید که آنتی ویروس بر روی کامپیوتر شما باقی خواهند ماند: این مورد می تواند شما را از عفونت های مخرب آینده محافظت کند.

حریم خصوصی

در حالی که یک آنتی ویروس هرگز نمی تواند نقش VPN خوب را بر عهده بگیرد، بسیاری از آنها مکانیسم هایی دارند که به شما کمک می کند تا از خودتان در برابر جاسوسی در برابر خود محافظت کنید. کوکی ها، نرم افزارهای جاسوسی یا صفحات وب که بیشترین سهم از اطلاعات را خواهند داشت: یک آنتی ویروس خوب پشتیبان شما خواهد بود.

صرفه جویی در وقت و هزینه

بدون آنتی ویروس آسان است که آلوده به باج افزار و یا نرم افزارهای مخرب مشابه شوید. در حالی که نصب یک آنتی ویروس پس از عفونت می تواند بسیار کمک کند تا آلودگی به باج افزار ها و موارد دیگر کامپیوتر شما را کم کند. این بدان معنی است که اگر شما یک نسخه پشتیبان ندارید، یا باید پول پرداخت کنید ( و اطلاعات خود را دریافت نکنید!) یا سیستم خود را مجددا نصب کنید.

در هر دو مورد شما زمان زیادی را سپری خواهید کرد و گاهی اوقات حتی پول نیز برای به دست آوردن اطلاعات نیز پرداخت می شود. با استفاده از یک آنتی ویروس می توان از تمامی این موارد به راحتی اجتناب کرد.

خیالی آسوده

آیا شما جزءافرادی هستید که ادعا می کنند که به آنتی ویروس نیازی ندارند، زیرا هنگام گشت و گذار در اینترنت و باز کردن ایمیل ها / فایل ها و غیره بسیار مراقب هستند؟

این خوب است، تبریک می گوییم. هر شخصی باید در زمان کار بسیار محتاط باشد. با این وجود: هیچ انسانی مصون از خطا نیست. بدون آنتی ویروس خطر پشت هر لینک و دانلود وجود دارد و احتمالا شما در یک نقطه آلوده خواهید شد. چرا ریسک می کنید در حالی که با کمترین هزینه ها می توانید یک آنتی ویروس تهیه نمایید.

منبع:www.blog.avira.com

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاههای شما