380،000 مشتری تحت تأثیر قرار گرفتند: حادثه اطلاعاتی عظیم در British Airways

نویسنده : دپارتمان فنی شرکت ارتباط امن - دوشنبه 27 خرداد 1398 در ساعت 03:30:53

British Airways که در لندن مستقر است، نقض گسترده اطلاعات را تایید کرده است. با این حال، بزرگترین شرکت هواپیمایی بریتانیا در مورد اینکه دقیقا چطور این اتفاق افتاده سکوت کرده است. تنها موردی که همه می داند این است که هکرها موفق به سرقت اطلاعات مشتریان از ba.com شدند.

در بیانیه ای، شرکت هواپیمایی مادر، اعلام کرد که “اطلاعات شخصی و مالی” مشتریانی تحت تاثیر قرار گرفته است که بین 21 اکتبر تا 5 سپتامبر 2018، در وب سایت BA یا از طریق برنامه آن رزور انجام داده اند. ظاهرا، حدود 380،000 تراکنش تحت تأثیر قرار گرفته اند. خوشبختانه هکرها دسترسی به اطلاعات مسافرتی و پاسپورت را نداشته اند – نشت داده نیز در حال حاضر برطرف شده است و سایت اینترنتی دوباره به طور معمول کار می کند.

British Airways همچنین وعده داده است که با هر شخص که در این مساله دیگر بوده تماس بگیرد و توضیحات را ارائه دهد. به عنوان قدم اول، خطوط هوایی توصیه می کند قربانیان بالقوه با بانک های خود یا ارائه دهندگان کارت اعتباری تماس بگیرند و از توصیه های آنها پیروی کنند. BA قول داده است جبران خسارت مناسب را به مشتریان که در نتیجه نقض امنیتی از زیان مالی رنج برده اند را انجام دهد. مطابق با قوانین جدید حفاظت از داده های اروپا (GDPR)، شرکت های هواپیمایی می توانند انتظار داشته باشند که با جریمه های بیشتر از 4 درصد از گردش مالی جهانی خود مواجه شوند.

نقض های بزرگ اطلاعات یک بار انجام نمی شود

این که آیا سونی، BMW، خدمات به اشتراک گذاری سواری، فیس بوک یا در حال حاضر British Airways باشید: اخبار مربوط به سرقت داده های مشتری به اندازه ای معمول و عادی شده است. این یک اتفاق خطرناک است که فکر می کنید شخصا تحت تاثیر قرار نمی گیرید. در اینجا فقط سه مثال برای نشان دادن این دلیل است: در سال 2012 هکرها به سرورهای سونی نفوذ کردند و به 100 میلیون رکورد سابقه داده دسترسی پیدا کردند. در سال 2014، هکرهای روسی 1.2 میلیون نام کاربری و کلمه عبور را به دست آوردند. و در اوایل سال 2018، کمبریج Analytica توانست اطلاعات شخصی را از 50 میلیون کاربر فیس بوک جمع آوری و تجزیه و تحلیل کند و از بینش های به دست آمده برای نفوذ گسترده در انتخابات ایالات متحده استفاده کند. حتی کارشناسان جرأت نمیکنند که تعداد کل نشت داده هایی را که گزارش نشده است، اعلام نمایند. به طور خلاصه: اطلاعات شخصی به صورت نا امن در دست شرکت ها هستند. دلایل بسیاری وجود دارد، از جمله خطاهای انسانی، حرص برای سود، و اقدامات امنیتی ضعیف. در مورد سونی، آسیب پذیری ها هدف قرار داده شده است که برای سال ها شناخته شده بودند.

خدمات هوشمند در مورد سوء استفاده از داده ها هشدار می دهد

در صورتی که در خصوص موارد فوق نگران هستید و می خواهید از خودتان محافظت کنید، یک نکته بسیار عالی است: Avira Identity Scanner، یک راه حل جدید از Avira، به شما هشدار می دهد اگر هویت شما مورد سوء استفاده قرار گیرد. برای این کارAvira Identity Scanner اینترنت و اینترنت نامرئی (Dark Web) را به طور خاص برای اطلاعات شما جستجو می کند – از جمله کارت اعتباری و مشخصات حساب شما. اگر هر کدام از اطلاعات شما مورد سوء استفاده قرار گیرد، به شما یک هشدار و راهنمایی در مورد اقداماتی که می توانید برای مقابله با سوء استفاده از داده ها انجام دهید، می دهد.

منبع:www.blog.avira.com

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاههای شما