چندوقت یکبار باید سیستم خود را برای شناسایی بدافزارها اسکن نمایید؟

نویسنده : دپارتمان فنی شرکت ارتباط امن - سه شنبه 31 اردیبهشت 1398 در ساعت 02:09:43

مراقبت روزانه از دندان ها، بله کامپیوتر بسیار اهمیت دارد. ما در طول زندگی با بعضی از عادت های روزمره بزرگ می شویم: مسواک زدن دندان ها پس از هر وعده غذایی، روزی یکبار دوش گرفتن، و رسیدگی به ناخن ها در زمان نیاز.

در زندگی آنلاین، مراحل مراقبت روزمره کمتر قطعی هستند: اسکن دستگاه ها برای نرم افزارهای مخرب توسط آنتی ویروس به طور مرتب و یا نصب پچ ها و به روز رسانی ها در اسرع وقت. این دستورالعمل ها پاسخ نمی دهند که “به طور مرتب” منظور چه زمان هایی هستند.

اسکن کردن از طریق فایل های قرنطینه

در حالی که به آنتی ویروس کامپیوتر فرزندم نگاه می کردم، از اینکه 100 نمونه بدافزار و نمونه های PUA را در قرنطینه آنتی ویروس پیدا کردم، شگفت زده شدم. و این قبل از آن بود که من اسکن سیستم را به صورت دستی شروع کنم. این باعث شد این سوال در ذهنم شکل بگیرد که آیا من گام های مهمی را در تنظیم امنیت عمومی کامپیوتر فراموش کرده ام؟

اندازه مهم نیست، فرکانس مهم است

این سوال مهم را که “چندوقت یکبار باید دستگاه خود را با آنتی ویروس اسکن کنیم؟” را از کارشناسان Avira پرسیدم تا نظر کارشناسی را اعلام کنند. علاوه بر این، از آنها پرسیدم، “اگر یک آنتی ویروس خوب است، چرا باید اسکن را انجام داد؟”

پاسخ سریع دریافت شد. “اسکن های مجدد همیشه توصیه می شوند. Fabian Sanz، محقق امنیتی Avira، گفت: ما یک بار در هفته را توصیه می کنیم. “در حقیقت، اسکن برنامه ریزی شده پیش فرض فعال، در تمام نسخه های Avira برای یکبار در هفته تنظیم شده است.”

تهدیدهای روز صفر

یک منطق قوی برای اسکن منظم وجود دارد. Fabian در یک سناریوی ممکن این مساله را توضیح می دهد: فرض کنید نرم افزار مخرب دانلود شده، اما اجرا نشده است. از آنجا که این نرم افزار، نوعی تروجان جدید است که هرگز دیده نشده، هیچ تشخیصی برای آن وجود ندارد و فایل در سیستم باقی می ماند – بسیار نادر است، اما ممکن است رخ دهد. چند ساعت بعد یک بروزرسانی VDF همراه با تشخیص تازه ایجاد شده برای این فایل منتشر می شود.

او گفت: “اگر بدافزار فعال نباشد – و شما هم هرگز آن را اجرا نکرده اید – در سیستم شما باقی خواهد ماند تا زمانی که فایل اجرا شود یا فایل به یک پوشه دیگر منتقل شود که در این صورت محافظت آنلاین آنتی ویروس به آن واکنش نشان می دهد. ” می توان گفت که نحوه عملکرد محافظت آنلاین مبتنی بر حرکت است.” از سوی دیگر، اسکن سیستم، به طور مستقیم درون هر فایل را مشاهده می کند. “

امنیت پیش فرض

حال ما می دانیم: هفته ای یکبار عالی است. فقط مطمئن شوید کسانی که در شبکه شما هستند بر روی کامپیوتر خود با اکانت مدیر وارد نشده باشند و همچنین تمامی پچ های به روز رسانی را نیز دریافت کرده باشند.

برای مشاهده آنتی ویروس های اویرا  از این لینک استفاده نمایید. 

منبع:www.avira.com

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاههای شما