وقتی صحبت از آنتی ویروس می شود – فقط یکی می تواند وجود داشته باشد

نویسنده : دپارتمان فنی شرکت ارتباط امن - یکشنبه 30 تیر 1398 در ساعت 14:00:26

آنتی ویروس

تا به حال فکر کرده اید که اگر دو برنامه آنتی ویروس به طور همزمان اجرا شوند، محفاظت بهتری از کامپیوتر می شود؟ خوب، ممکن است بخواهید دوباره درباره آن فکر کنید، زیرا در این مورد، یکی بهتر از دو است.

یکی از رایج ترین شکایات اغلب این است که آنتی ویروس کاربر دیگر اسکن نمی کند، حتی اگر روز قبل به درستی فعالیت می کرده است. در این مورد مشکل تقریبا همیشه یکسان است: دو یا چند آنتی ویروس بر روی یک رایانه به صورت همزمان نصب شده اند. بدون توجه به سیستم عامل، این اصل همیشه پابرجا است: تنها یک آنتی ویروس می تواند وجود داشته باشد.

این مورد به چه معنا است؟

هر زمان که شما دو یا چند آنتی ویروس به صورت همزمان در حال اجرا دارید، پتانسیل بیشتری برای ایجاد مشکلات بزرگ برای کامپیوتر خود فراهم کرده اید. نرم افزار آنتی ویروس نسبتا پیچیده است و دارای اجزای بسیاری است که ممکن است با یکدیگر اختلال ایجاد کنند، زیرا یک آنتی ویروس ممکن است یکی از اجزای آنتی ویروس دیگر را مسدود کند.

بسته به نحوه کارکرد قرنطینه آنها، یک پرونده که توسط اولین آنتی ویروس قرنطینه شده است ممکن است توسط آنتی ویروس دوم شناسایی شود – حتی اگر دیگر تهدیدی برای سیستم نداشته باشد. یا یکی از آنتی ویروس ها ممکن است فایل را مسدود کند در حالی که دیگری سعی در انتقال آن به قرنطینه دارد و موجب به وجود آمدن اشتباهات مختلفی می شود.

بدتر این است که آنها حتی ممکن است یک تهدید را از دست بدهند: اگر یک آنتی ویروس یک فایل برای اسکن باز کند، دیگری ممکن است قادر به خواندن آن نباشد. بنابراین اگر اولین آنتی ویروس آن را تشخیص ندهد، ممکن است دوم نیز فرصتی برای این کار نداشته باشد.

شما همچنین باید توجه داشته باشید که دو نوع آنتی ویروس دو برابر منابع بیشتری نیاز دارند، به این معنا که RAM و قدرت پردازشی بیشتری – مخصوصا هنگام انجام اسکن یا سایر عملیات مربوط به امنیت – مورد نیاز است. در نهایت، کامپیوتر شما حداقل به طور قابل ملاحظه ای کندتر خواهد بود اگر به طور کل ناپایدار نباشد.

هنگامی که بحث در خصوص آنتی ویروس است، بیشتر می تواند کمتر باشد. بنابراین لطفا به یاد داشته باشید که کامپیوتر شما هیچ جایی برای دو آنتی ویروس ندارد. تنها یکی می تواند باشد.

لینک خبر: https://blog.avira.com

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاههای شما