ورود به ویندوز 10 با کف دست

نویسنده : دپارتمان فنی شرکت ارتباط امن - چهارشنبه 3 بهمن 1397 در ساعت 02:59:15

مایکروسافت در ویندوز 10 نسخه Pro احراز هویت توسط کف دست را به عنوان بخشی از سیستم ورود به ویندوز بوسیله صورت و شناسایی اثر انگشت اضافه کرده است.

احراز هویت توسط کف دست با همکاری فوجیتسو، که یکی از شرکای سخت افزاری سازمانی ویندوز 10 می باشد صورت گرفته است که در حال گسترش فن آوری بیومتریک کف دست خود برای 80،000 کارمند در ژاپن است.

این مشارکت به این معنی است که کاربران ویندوز 10 Pro قادر به استفاده از سنسورهای PalmSecure Fujitsu هستند که یا در صفحه کلید لپ تاپ Fujitsu تعبیه شده و یا از طریق اسکنر متصل از طریق USB قابل استفاده خواهد بود.

کاربران به جای دست زدن به یک سنسور اثر انگشت، یک دست را روی سنسور قرار می دهند. این اسکنر در حال حاضر برای نوت بوک های سری Lifebook و Stylystic Fujitsu ساخته شده است.

اسکنر بر روی رگ های آبی منحصر به فرد در دست تمرکز می کند تا کاربران را بدون نیاز به رمز عبور احراز هویت کند. یک مزیت نسبت به شناسایی اثر انگشت و صورت، این است که رگهای زیر پوست را نمی توان به راحتی کپی کرد.

فوجیتسو PalmSecure را به عنوان یک سیستم “بدون تماس، بهداشتی و غیر تهاجمی” برای احراز هویت به فروش می رساند و می گوید اسکن کف دست دارای نرخ شناسایی نادرست از 0.00008 درصد و نرخ شکست در شناسایی 0.01 درصد است.

فوجیتسو یادآور می شود که بانک برزیلی Banco Bradesco و شرکت کارت اعتباری کره ای Lotte Card از این تکنولوژی استفاده می کنند.

Lotte Card سال گذشته سرویس شناسایی دست خود را با استفاده از PalmSecure عرضه کرد، که به مشتریان امکان می دهد که به جای استفاده از کارت، از دست خود برای خرید استفاده کنند. Bradesco چندین سال پیش این تکنولوژی را در دستگاههای خودپرداز خود قرار داده است.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاههای شما