نقض داده ها در کریم (Careem) بر 14 میلیون مشتری تاثیر گذاشته است

نویسنده : دپارتمان فنی شرکت ارتباط امن - چهارشنبه 3 بهمن 1397 در ساعت 02:35:05

حمله سایبری به پلتفرم به اشتراک گذاری سواری در دوبی، Careem، منجر به سرقت اطلاعات شخصی14 میلیون نفر در خاورمیانه، شمال آفریقا، پاکستان و ترکیه شده است.

این شرکت اعلام کرد که این حمله را در روز 14 ژانویه شناسایی کرده اما افزود که “هیچ مدرکی مبنی بر تقلب یا سوء استفاده در ارتباط با حادثه وجود ندارد”.

این شرکت افزود که نام مشتریان، آدرس های ایمیل، شماره تلفن و اطلاعات سفر آنها به سرقت رفته است، اما جزئیات کارت اعتباری آنها محفوظ باقی مانده است.

Careem در یک پیغان به مشتریان خود افزود: “مسئولیت ما این است که با شما صادق باشیم و مجددا تعهدمان را به حفاظت از حریم خصوصی و داده هایمان تکرار کنیم. ما همچنین می خواهیم اقداماتی که برای حل این مسئله انجام می دهیم را با شما به اشتراک بگذاریم و از وقوع آن در آینده جلوگیری کنیم. ”

این شرکت اعلام کرد که به محض شناسایی نقض آن، یک تحقیق کامل انجام داده و کارشناسان ارشد امنیت سایبری برای کمک به تقویت سیستم های امنیتی درگیر شدند.

Careem گفت: “ما همچنین با سازمان های اجرای قانون همکاری می کنیم.”

“در طول این حادثه، اولویت ما حفاظت از اطلاعات و حفظ حریم خصوصی مشتریان و رانندگان ما بوده است. از زمان کشف این مسئله، ما در تلاشیم تا درک کنیم که چه اتفاقی افتاده است، چه کسی آسیب دیده و چه مواردی را ما باید برای تقویت محافظت از شبکه خود اضافه کنیم.”

این شرکت عذرخواهی کرد و اعلام کرد ” که همچنان به مأموریت خود برای حمایت از میلیون ها راننده و مشتری منطقه که به Careem وابسته هستند و برای کسب درآمد خود از آن استفاده می کنند، متعهد خواهد بود.”

همچنین از مشتریان خواسته است تا با استفاده از به روز رسانی رمز عبور Careem خود، مدیریت رمز عبور را انجام دهند و در برابر هرگونه ارتباط ناخواسته که اطلاعات شخصی درخواست می کند، محتاط باشند.

این شرکت در بیانه ای اعلام کرد: “Careem متوجه اهمیت حریم خصوصی شما است. ما به طور منظم سیستم های امنیتی خود را بازبینی و به روزرسانی می کنیم – این بار برای جلوگیری از حمله به اندازه کافی نبوده است. در حالی که هیچ سازمان به طور کامل از تهدید جرایم اینترنتی محفوظ نیست، ما متعهد به مقابله با این تهدیدها هستیم و محافظت از حریم خصوصی و داده های کسانی که به ما اعتماد کرده اند را در دستور کار خود خواهیم داشت.”

منبع: www.itp.net

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاههای شما