نحوه فعال کردن احراز هویت دو مرحله ای فایرفاکس در 3 مرحله آسان

نویسنده : دپارتمان فنی شرکت ارتباط امن - یکشنبه 17 آذر 1398 در ساعت 08:20:55

امنیت مرورگر امروز یک موضوع بزرگ است، با تمام خطراتی که می توانید با آن روبرو شوید. در حالی که بسیاری از افراد تنها بر روی مواردی نظیر حریم خصوصی آنلاین و امنیت رایانه تمرکز می کنند، مرورگر شما نیز می تواند یک بحران بالقوه باشد – مخصوصا اگر از آن برای ذخیره و همگام سازی کلمه عبور استفاده کنید. در نهایت، شما نمی خواهید کسی بغیر از شما به حساب شما وارد شده و به همه این اطلاعات حساس دسترسی داشته باشد، درست است؟

در حال حاضر اگر شما – به هر دلیلی – نمی خواهید از یک نرم افزار مدیریت رمز عبور استفاده کنید، ممکن است کمی خوش شانس باشید: موزیلا یک احراز هویت دو مرحله ای برای حساب فایرفاکس شما ارائه می دهد. 

چگونه آن را راه اندازی نمایید

راه اندازی احراز هویت دو مرحله به آن اندازه که فکر می کنید سخت نیست و می تواند با پیروی از 3 مرحله ساده زیر آن را فعال نمایید.

گام اول: صفحه تنظیمات حساب فایرفاکس خود را که می توانید در اینجا پیدا کنید مشاهده کنید: https://accounts.firefox.com/settings. شما باید قطعا بررسی کنید که آیا در حال حاضر این گزینه ای برای شما وجود دارد یا خیر. اگر نمی توانید آن را پیدا کنید، منتظر بمانید (توصیه نمی شود) یا مطمئن شوید که با کلیک روی این پیوند (بهترین راه حل) آن را دریافت می کنید.

مطمئن شوید که آن را فعال می کنید.

گام دوم: انتخاب برنامه تأیید دهنده که می خواهید از آن استفاده کنید. موزیلا برای تایید رمز عبور از استاندارد OTP برای فایرفاکس استفاده کرده است و چندین نرم افزار تأیید کننده وجود دارد که می توانید از یکی از آنها استفاده کنید. که شامل Authy، Duo و Authenticator Google هستند. شما باید گزینه ای را انتخاب کنید که با آن آشنا هستید. آن را بر روی گوشی هوشمند خود نصب کنید.

گام سوم: از برنامه تأیید کننده نصب شده بر روی گوشی هوشمند خود استفاده کرده و کد QR موجود در صفحه حساب فایرفاکس خود را اسکن کنید. تأیید کننده اکنون یک کد امنیتی را برای شما صادر می کند که شما باید زیر کد QR در پروفایل خود وارد کنید.

و همین! از حالا به بعد از شما یک کد امنیتی درخواست می شود که می توانید از طریق برنامه تأیید هویت خود هر بار که بخواهید وارد حساب خود شوید استفاده کرده و کد را وارد نمایید.

لینک خبر: https://blog.avira.com

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاههای شما