بدترین رمز عبور های سال 2017 نشان می دهد که ترک عادت بسیار سخت است!!!

نویسنده : دپارتمان فنی شرکت ارتباط امن - جمعه 27 مهر 1397 در ساعت 00:32:56

در سال 1995 فیلمی اکران شد به نام هکرها. که در آن صحنه ای وجود داشت که شخصیت های اصلی لیستی از رایج ترین رمزهای عبور را که مردم استفاده می کنند، نشان می دهد. آنها بدترین کلمات را پیش بینی کردند: عشق، جنسیت، راز و خدا. 22 سال بعد، میلیون ها نفر از مردم هنوز از کلمات عبوری استفاده می کنند که به همان اندازه وحشتناک است.

SplashData، سازندگان مدیریت رمز عبور SplashID، فهرستی از 100 بدترین کلمه عبور سال 2017 را ارائه کرده است. پنج مورد رایج که SplashData در نسخه های امسال خود یافت است عبارتند از: 1232456، رمز عبور، 12345678، qwerty و 12345.

بعد از آن بهبودی صورت نگرفته است. عبارات پشت سر هم با اعدادی مانند 123456789 و 1234567 ادامه می یابد (به ترتیب شماره های 6 و 8). بعضی از افراد تصمیم گرفتند چیزهای “هوشمندانه” را انتخاب کنند: 654321 در شماره 26 در لیست ظاهر می شود.

زدن شماره های متوالی یا حروف بر روی صفحه کلید، ایده وحشتناکی است. انتخاب کلمات مشترک از فرهنگ لغت بهتر از این نیست. از جمله موارد موجود در لیست SplashData: خوش آمدید، میمون، فوتبال، اژدها، استاد و پنیر. هکرها امروزه ابزارهای هکی را اجرا می کنند که رمزهای ساده مانند این موارد را در یک چشم به هم زدن حدس می زنند.

بعضی از افراد تلاش کردند تا رمزهای پیچیده را طراحی کنند، هرچند که در نهایت علامت را از دست دادند. تغییر “o” در رمز عبور با صفر و یا 1 برای کلمه یک، این روزها حتی هکرهای تازه کار را نیز گول نمی زند.

لیست کامل SplashData در قالب PDF موجود است. یک لطف بزرگ به خودتان بکنید: اگر در این لیست یک رمز عبور مشاهده کردید که از آن برای محافظت از یکی از حساب های آنلاین خود استفاده می کنید، حتی اگر شما فکر نکنید که به اندازه کافی مهم است که از آن حساب مراقبت کنید، بروید و بلافاصله آن را تغییر دهید. حتی یک حساب کاربری که ناچیز به نظر می رسد می تواند یک هکر ماهر را مجاز به اجرای یک حمله پیچیده علیه شما کند. بدتر از این، آنها می توانند از این حساب استفاده کنند تا هویت شما را جعل کنند و حملات علیه خانواده و دوستانتان را آغاز کنند.

شما همچنین می توانید با استفاده از یک برنامه مدیریت رمز عبور با کیفیت، دردسر زیادی را از روی دوش خود بردارید. گزینه های خوبی برای انتخاب وجود دارد، مانند SplashID، LastPass، 1Password و Dashlane.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاههای شما

لطفا برای ما پیام بگذارید

در حال حاظر کارشناس افلاین میباشد برای ما ایمیل ارسال نمایید

سوالی دارید ؟ ما دوست داریم به شما کمک کنیم .

برای ورود به گفتگو کلیک نمایید