استفاده بانک سنگاپور از عامل های زیستی برای امنیت تراکنش های بانکی

نویسنده : دپارتمان فنی شرکت ارتباط امن - دوشنبه 26 آذر 1397 در ساعت 15:14:51

حدود 61 درصد از خدمات مالی و شرکتهای تکنولوژی در سنگاپور از سیستم بیومتریک اثر انگشت استفاده می کنند، که بیشترین مقدار در بین پنج کشور بزرگ جهانی است.

چین در رتبه دوم با 57 درصد قرار دارد و استرالیا 50 درصد و انگلیس با 40 درصد در رتبه چهارم قرار دارد، در حالیکه ایالات متحده با 37 درصد در این رتبه بندی قرار دارد. این بررسی توسط Forrester و بر اساس اطلاعات شرکت هویت اطلاعات GBG ارائه شده است. این نظرسنجی شامل اطلاعات 315 شرکت تکنولوژی و خدمات مالی در پنج بازار متفاوت می باشد.

شرکت های سنگاپوری همچنین در استفاده از فناوری تشخیص صدا با 56 درصد پیشتاز هستند که یا در حال گسترش این ابزار هستند و یا در حال ایجاد زیرساخت های لازم هستند . در مقایسه، این عدد در استرالیا 52 درصد ، در چین و ایالات متحده آمریکا 49 درصد و در انگلیس 33 درصد است.

استرالیا، با این حال، به دنبال پیاده سازی بیومتریک های تشخیص چهره است و به دنبال آن سنگاپور است که همچنین در مورد اولویت بندی نیاز به بهبود تجربه مشتری، در رتبه دوم بعد از ایالات متحده قرار دارد.

این مطالعه چین را به عنوان “سازگاری رقابتی” در استفاده از رسانه های اجتماعی و نظارت رفتاری برای تایید هویت مشتری شناسایی کرده، و به دنبال آن سنگاپور قرار دارد.

حدود 91 درصد از پاسخ دهندگان این شهر-جزیره اشاره کرده نیاز به بهبود توانایی خود را برای نوآوری به عنوان یک اولویت مهم دارند، 79 درصد عنوان کرده اند امسال برنامه ریزی هایی برای افزایش هزینه های خود را در تجربه مشتری دیجیتال کرده اند. تقریبا 41 درصد در سنگاپور همچنین معتقد بودند که مهارت ها و کارکنان لازم را برای راه اندازی استراتژی تجربه مشتری خود دارا هستند، که بالاترین سطح در این پنج بازار است.

با این حال، در این کشور 89 درصد در مورد توانایی خود برای شناسایی مشتریان نگران بودند، که عمدتا به دلیل نبود یک استراتژی جامع مدیریت اطلاعات برای ساخت یک دیدگاه واحد از مشتری است. آنها همچنین به ادغام نامناسب برنامه های کاربردی و سیستم عامل های فناوری اشاره کرده اند که به اشتراک گذاری اطلاعات را در داخل و خارج از سازمان بسیار سخت کرده است.

این مطالعه همچنین مشخص کرد که پاسخ دهندگان در آسیای میانه، ایالات متحده و انگلیس در حال پیاده سازی سیستم های بیومتریک اثر انگشت و فناوری های جدید مانند بلاکچین و اتوماسیون روباتیک هستند.

بانک OCBC در سنگاپور به تازگی دستورات مبتنی بر صدا برای کاربران آیفون را فعال کرده است و به آنها اجازه می دهد حساب های بانکی خود را بررسی کنند یا پرداخت های الکترونیکی را از طریق دستیار مجازی اپل سیری انجام دهند.

ورود به سیستم توسط سیستم احراز هویت دو عاملی برای دسترسی به خدمات تلفن همراه و بانکداری آنلاین در کشور و همچنین برای برخی از معاملات دولتی الکترونیکی – از طریق ورود به سیستم با SingPass – شامل اطلاعات حساس مانند ثبت مالیات بر درآمد و سوابق پزشکی ضروری است.

دولت سنگاپور در سال گذشته نیز اسکن رادیوگرافی را به عنوان بخشی از روند ثبت نام کشور برای شهروندان و ساکنان دائمی آغاز کرد. این بخشی از تلاش ها برای بهبود “تاثیر و کارایی” عملیات انجام شده توسط اداره مهاجرت و بازرسی بوده است.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاههای شما